Bale: Kemi planin për të fituar në “El Clasico”

31.03.2016 11:29
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Gareth Bale shpreson që të konfirmojë pritshmërinë e madhe të krijuar rreth tij pas rikthimit në fushë në El Clasicon e kësaj të shtune. Uellsiani është një armë më shumë për Realin, tashmë më i adaptuar me jetën në Spanjë dhe me ambientin në dhomat e zhveshjes. Për sa i përket Barcelonës, Bale nuk ka dyshim, Reali sipas tij ka një plan dhe mund të fitojë, por ndërkohë refuzon të ngrejë flamurin e bardhë edhe për sa i përket luftës për titullin në La Liga.

“Gjithcka është e mundur në futboll, jemi dhjetë pikë pas, por do të luftojmë deri në fund. Fitimi i La Ligas është dicka e mundur. Nëse fitojmë do të reduktojmë distancën në 7 pikë, dhe ne shkojmë për të fituar”.

Pasi u shpreh se në krahasim me sezonin e kaluar ku nuk shfaqi gjithë potencialin e tij për shkak të ambientimit tani ndihet më mirë dhe merr pjesë më shumë në lojë, Gareth Bale foli dhe për preferencën e tij për sa i përket pozicionimit në fushë.

“Të gjithë e dinë që më pëlqen të luaj në qendër dhe të lëviz, por po ashtu edhe në të djathtë ku mund të godas portën në diagonale. Gjtihsesi nuk e kam bezdi të luaj dhe në të majtë nëse është e nevojshme. Besoj se po rritem, po përmirësohem dhe jam në formë të mirë por kam ende shumë për të bërë “.

Pasi vlerësoi Johan Cruyff si një legjendë që e respekton gjithë bota, Bale shprehu optimizmin e tij për ndeshjen e së shtunës.

“Ne ecim ndeshje pas ndeshje dhe fitorja në El Claisco do të na japë besim. Ecim ndeshje pas ndeshje, kemi gjëra për të përmirësuar dhe duhet të luajmë gjithmonë e më mirë. Duhet të shënojmë atje, do të jetë një ndeshje e komplikuar pasi ata po luajnë shumë mirë, por kemi një plan loje dhe nnjë taktikë që do të ndjekim, dhe besoj se do të fitojmë nëse i bëjmë gjërat mirë”.

Në fund edhe celesi i suksesit për të fituar në El Clasico.

“Të mbrojmë dhe të sulmojmë si skuadër, ndoshta në të kaluarën nuk kemi që shumë të bashkuar, por tani ecim të gjithë në të njëjtin drejtim”.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


FA Cup, kalojnë Man.City e Man Utd/ Napoli frenon Juven

FA Cup, kalojnë Man.City e Man Utd/ Napoli frenon Juven

Përplaset helikopteri, vdes legjenda e basketbollit Kobe Bryant

Përplaset helikopteri, vdes legjenda e basketbollit Kobe Bryant

Kupa “Nëna Terezë” bashkon skuadrat nga Kosova dhe Shqipëria

Kupa “Nëna Terezë” bashkon skuadrat nga Kosova dhe Shqipëria

Kualifikohet Chelsea, Tottenhami ndeshje shtesë me Southamptonin

Kualifikohet Chelsea, Tottenhami ndeshje shtesë me Southamptonin

Gol nga mesfusha/ E pabesueshme çfarë ka bërë shoku i Gjimshitit

Gol nga mesfusha/ E pabesueshme çfarë ka bërë shoku i Gjimshitit

Spinnazzola vishet zikaltër, priten edhe tre të tjere

Spinnazzola vishet zikaltër, priten edhe tre të tjere

Kupa e Ligës/PSG eliminon lehtësisht Reims, në finale e pret Lyoni

Kupa e Ligës/PSG eliminon lehtësisht Reims, në finale e pret Lyoni

Burnley “turpëron” “Djajtë e Kuq”, zgjohen Leicesteri dhe Tottenhami

Burnley “turpëron” “Djajtë e Kuq”, zgjohen Leicesteri dhe Tottenhami

Video/ Tenisti “neverit” me veprimin e tij, i kërkon shpërndarëses së topave t’i qërojë bananen

Video/ Tenisti “neverit” me veprimin e tij, i kërkon shpërndarëses së topave t’i qërojë bananen

Zyrtare/Chicharito Hernandez te Los Angeles Galaxy, më i paguari në MLS

Zyrtare/Chicharito Hernandez te Los Angeles Galaxy, më i paguari në MLS

Mbappe: Reali? Flasim në fund të sezonit

Mbappe: Reali? Flasim në fund të sezonit

Momentet më pikante të Superligës në foto

Momentet më pikante të Superligës në foto

Manajn transferohet në Barcelonë

Manajn transferohet në Barcelonë

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”