Bajrami: Kjo qeveri ka dështuar

28.10.2016 12:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bajrami: Kjo qeveri ka dështuar

Deputetja nga radhët e partisë Nisma për Kosovën, Valdete Bajrami, tha se kjo qeveri është e dështuar, dhe se të gjitha institucionet e pavarura janë nën udhëheqjen e PDK-së dhe LDK-së.

Sipas saj, temat kryesore që janë diskutuar ishin: Gjykata Speciale, Demarkacioni, Asociacioni, mos krijimi i ushtrisë së Republikës së Kosovës, liberalizimi vizave dhe luftimi i korrupsionit.

“Gjykatën  Speciale e votuat ju, Demarkacioni doli të jetë i gabuar po ashtu edhe Asociacioni”, tha ajo.

 Ajo foli gjithashtu edhe shëndetësinë, ku sipas saj asnjë dikaster i shëndetësisë nuk është plotësuar. Po ashtu Bajrami tha se si vend i vogël pozita ka krijuar një qeveri më të madhe.

“Ju keni krijuar poste vetëm e vetëm që të bëni poste për bashkë partiakët e juaj. Kjo dukuri po i kushton buxhetit dhe qytetarëve. Ka raste që disa zv.ministra janë të emëruar nëpër borde si rasti i Hasan Hasanit. Të gjitha institucionet e pavarura janë nën dispozicion të PDK-së, LDK-së dhe Listës Serbe. Bëni mirë sa më parë që qytetarëve t’ju bëni zgjedhje më të shpejtë”, duke shtuar po ashtu se nuk ia vlen të dilet në foltoren e Kuvendit pasi nga dita që është bërë president Hashim Thaçi asnjëherë nuk kanë ardhur shumica e kabinetit qeveritar.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Dorëheqjen e Haradinajt, analistët po e vlerësojnë të qëllimshme dhe për përfitime elektorale

Dorëheqjen e Haradinajt, analistët po e vlerësojnë të qëllimshme dhe për përfitime elektorale

Kadri Veseli thumbon Ramush Haradinajn, tregon se a po shkon vendi drejt zgjedhjeve

Kadri Veseli thumbon Ramush Haradinajn, tregon se a po shkon vendi drejt zgjedhjeve

Pas dorëheqjes së Haradinajt, të gjithë presin vendimin e presidentit Thaçi

Pas dorëheqjes së Haradinajt, të gjithë presin vendimin e presidentit Thaçi

“Monstrumi” dhe dy dorëheqjet e Haradinajt

“Monstrumi” dhe dy dorëheqjet e Haradinajt

Ekskluzive: Tërhiqet Isa Mustafa, s’kandidon për Shef të LDK’së

Ekskluzive: Tërhiqet Isa Mustafa, s’kandidon për Shef të LDK’së

Scott e Kosnett e lidhin shkuarjen në Hënë me mundësinë e arritjes së marrëveshjes Kosovë – Serbi

Scott e Kosnett e lidhin shkuarjen në Hënë me mundësinë e arritjes së marrëveshjes Kosovë – Serbi

KQZ e gatshme për organizimin e zgjedhjeve

KQZ e gatshme për organizimin e zgjedhjeve

Krasniqi: Nga Specialja tash vetëm duhet të presim, me duart tona e krijuam

Krasniqi: Nga Specialja tash vetëm duhet të presim, me duart tona e krijuam

Çfarë do të ofronin zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë e Veriut?

Çfarë do të ofronin zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë e Veriut?

Darmanoviq: Dorëheqja e Haradinajt mund t’i japë Vuçiqit dhe Thaçit më shumë hapësirë ​​për negociata

Darmanoviq: Dorëheqja e Haradinajt mund t’i japë Vuçiqit dhe Thaçit më shumë hapësirë ​​për negociata

Mundësia e presidentit pas dorëheqjes së Haradinajt

Mundësia e presidentit pas dorëheqjes së Haradinajt

Mosllogaritja e duhur e TVSh-së kthen në rivlerësim tenderin për citostatik

Mosllogaritja e duhur e TVSh-së kthen në rivlerësim tenderin për citostatik

KFOR-i është i gatshëm për çdo lloj aksioni

KFOR-i është i gatshëm për çdo lloj aksioni

Haziri porosit Thaçin: Mos bëni kalkulime të fshehta se e thelloni krizën

Haziri porosit Thaçin: Mos bëni kalkulime të fshehta se e thelloni krizën

Serwer: Ndryshimi i Qeverisë e vonon çështjen e dialogut Kosovë-Serbi

Serwer: Ndryshimi i Qeverisë e vonon çështjen e dialogut Kosovë-Serbi

Bilanci i Haradinajt: taksa e ushtria, përplasja me të gjithë dhe paga 3000 euro

Bilanci i Haradinajt: taksa e ushtria, përplasja me të gjithë dhe paga 3000 euro