Bahtiri kërkon heqjen e orës policore – po krijon depresion te qytetarët

01.01.2021 19:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bahtiri kërkon heqjen e orës policore – po krijon depresion te qytetarët

Kryetari i Komunës së Mitrovicës Agim Bahtiri ka kërkuar sot heqjen e orës policore në të gjitha qytetet e Kosovës.

Ora policore është vendosur si masë për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, por i pari i Mitrovicës thotë se një gjë e tillë nuk i uli rastet e prekura me virus.

Sipas Bahtirit, vendosja e orës policore si masë kundër koronavirusit ishte vetëm sa për sy e faqe dhe si rezultat i mungesës së një vizioni të duhur për menaxhimin e pandemisë.

“Qytetarët e Mitrovicës dhe mërgimtarët tanë të dashur, janë lodhur nga ky keqmenaxhim i pandemisë. Orët policore tashmë janë bërë të bezdisshme, ato kanë mbjellë farën e depresionit, stresit dhe ngarkesës psikike te të gjithë ne. Ora policore asnjëherë nuk i uli rastet e prekura me virus, sepse në fakt kjo masë ishte vetëm sa për sy e faqe, në mungesë të një vizion të duhur për menaxhimin e pandemisë. Nuk mjafton që sot është hequr ora policore në Mitrovicë, por ajo duhet të largohet si masë në të gjitha qytetet e Kosovës. Ky është vullnet i qytetarëve, i njerëzve të biznesit dhe mbi të gjitha i bashkatdhetarëve tanë të mrekullueshëm”, shkruan Bahtiri në Facebook.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Bahtiri kërkon heqjen e orës policore – po krijon depresion te qytetarët

Bahtiri kërkon heqjen e orës policore – po krijon depresion te qytetarët

Varianti i ri i COVID-it mund të jetë në SHBA që nga tetori 2020

Varianti i ri i COVID-it mund të jetë në SHBA që nga tetori 2020

Nga sot e deri më 8 janar, në zonën e kuqe janë vetëm 6 komuna

Nga sot e deri më 8 janar, në zonën e kuqe janë vetëm 6 komuna

Pandemia shpërfaqi vonesën e digjitalizimit në Maqedoninë e V.

Pandemia shpërfaqi vonesën e digjitalizimit në Maqedoninë e V.

Një i vdekur dhe 174 raste të reja me Covid-19

Një i vdekur dhe 174 raste të reja me Covid-19

Mbrëmë janë djegur katër shtëpi

Mbrëmë janë djegur katër shtëpi

Dy të arrestuar për dhunë në familje në natën e vitit të ri

Dy të arrestuar për dhunë në familje në natën e vitit të ri

Shqipëria do dhurojë vaksina për bluzat e bardha të spitalit COVID të Prishtinës

Shqipëria do dhurojë vaksina për bluzat e bardha të spitalit COVID të Prishtinës

Detaje rreth plagosjes një personi me plumb qorr

Detaje rreth plagosjes një personi me plumb qorr

Vdes profesori Riza Smaka

Vdes profesori Riza Smaka

​Kush humbi e kush fitoi në pandemi, parashihet vit i vështirë ekonomik edhe 2021-ta!

​Kush humbi e kush fitoi në pandemi, parashihet vit i vështirë ekonomik edhe 2021-ta!

Vuçiq aktivizon “Rrjedhën turke"

Vuçiq aktivizon “Rrjedhën turke"

Një person goditet me “plumb qorr”, një tjetër humb dorën nga mjetet piroteknike

Një person goditet me “plumb qorr”, një tjetër humb dorën nga mjetet piroteknike

Vajzë është fëmija i parë i vitit 2021

Vajzë është fëmija i parë i vitit 2021

Hoti ndërrimin e moteve e pret me policinë: Viti 2021 do të jetë shumë më i mirë

Hoti ndërrimin e moteve e pret me policinë: Viti 2021 do të jetë shumë më i mirë

Qytetarët festojnë në shtëpi, në sheshet e Prishtinës vetëm Policia e Kosovës

Qytetarët festojnë në shtëpi, në sheshet e Prishtinës vetëm Policia e Kosovës