Babel tallet me kundërshtarin

20.02.2020 21:57
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Babel tallet me kundërshtarin

Një ndodhi interesante ka ndodhur në ndeshjen e Ligës së Evropës në mes të Getafes dhe Ajaxit e vlefshme për 1/16-tën e Ligës së Evropës.

Ajaxi është njëri nga favoritët kryesor të trofeut të Ligës së Evropës, pasi çuditërisht u eliminuan nga Liga e Kampionëve.

Megjithatë, ata u befasuan në Spanjë pasi u mposhtën nga Getafe me rezultat 2-0.

Getafe C.F.@GetafeCF

🎉
🎉
💙

¡¡FINAAAL en el Coliseum!! @GetafeCF 2-0 @afcajax.

¡Victoria del equipo que visitará la semana que viene el Johann Cruyff arena con ventaja de dos goles en la eliminatoria! #VamosGeta #GetafeAjax

View image on Twitter

1,9318:50 PM – Feb 20, 2020Twitter Ads info and privacy916 people are talking about this

Përveç golave, aty u pa edhe një ndodhi interesante që nuk shihet aq shpesh në fushat e blerta.

Ryan Babel bëri një ndërhyrje të lehtë ndaj kundërshtarit të tij, Allan Nyom, i cili rrokullisej në fushë si të ishte një faull shumë i ashpër.

FOX Soccer@FOXSoccer

😂

Ryan Babel really rolled around on the ground and mocked this Getafe player’s reaction to getting fouled

View image on Twitter
View image on Twitter
View image on Twitter
View image on Twitter

2509:20 PM – Feb 20, 2020Twitter Ads info and privacy30 people are talking about this

Gjyqtari akordoi goditje të lirë dhe kjo e hutoi dhe nervozoi yllin holandez, Babel.

Pas kësaj, çfarë bëri Babel? Ai vendosi të tallte kundërshtarin e tij duke u rrotulluar në fushë sikurse ai.

Ndërsa Nyom u ngrit, Babeli atëherë filloi ta imitojë atë duke bërë ecjen e njëjtë sikurse kundërshtari. /Telegrafi/

Liam@OfficialVizeh

😂
😂
😂
😂

Ryan Babel

WAIT FOR IT5439:00 PM – Feb 20, 2020Twitter Ads info and privacy87 people are talking about this

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Arsyet pse është tradhti kombëtare shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi

Arsyet pse është tradhti kombëtare shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi

Deri tash janë 31.776 të vdekur në gjithë botën nga Koronavirus

Deri tash janë 31.776 të vdekur në gjithë botën nga Koronavirus

Durim Berisha, këshilltari i Kurtit, sulmon amerikanët

Durim Berisha, këshilltari i Kurtit, sulmon amerikanët

756 njerëz vdiqën nga coronavirusi brenda një dite në Itali

756 njerëz vdiqën nga coronavirusi brenda një dite në Itali

Nga Kina: Po bëjnë gabime në SHBA dhe Evropë që nuk po i vendosin maskatë

Nga Kina: Po bëjnë gabime në SHBA dhe Evropë që nuk po i vendosin maskatë

Nga Italia, Lorik Cana ka një mesazh për studentët e Kosovës

Nga Italia, Lorik Cana ka një mesazh për studentët e Kosovës

BQK: Po dezinfektojmë paratë e gatshme

BQK: Po dezinfektojmë paratë e gatshme

Kurti: Presidenti të mendojë për datë të zgjedhjeve, para se të kërkojë emrin e kandidatit nga VV

Kurti: Presidenti të mendojë për datë të zgjedhjeve, para se të kërkojë emrin e kandidatit nga VV

Thirrja e infektologut ndaj qytetarëve: Mos e fshihni se jeni të prekur nga koronavirusi

Thirrja e infektologut ndaj qytetarëve: Mos e fshihni se jeni të prekur nga koronavirusi

Zeka: Vonesat në mbështetje të sektorit privat shkatërrojnë ekonominë e vendit

Zeka: Vonesat në mbështetje të sektorit privat shkatërrojnë ekonominë e vendit

Vetëvendosje: President mos e shkel Kushtetutën, por vepro si në vitin 2010-2017

Vetëvendosje: President mos e shkel Kushtetutën, por vepro si në vitin 2010-2017

Mjeku i infektivit një mesazh për të varfërit: Jeta juaj është e paçmimtë, askush nuk ua rikthen

Mjeku i infektivit një mesazh për të varfërit: Jeta juaj është e paçmimtë, askush nuk ua rikthen

Fluturime për në Kosovë nuk do të ketë edhe 10 ditë

Fluturime për në Kosovë nuk do të ketë edhe 10 ditë

Qeveria shtyn vendimin për rinisjen e procesit mësimor deri më 6 prill Foto: Driton Paçarada / Koha / ilustrim

Qeveria shtyn vendimin për rinisjen e procesit mësimor deri më 6 prill Foto: Driton Paçarada / Koha / ilustrim

Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

“E shëruara” 81 vjeçare e kronavirusit vdes disa orë pasi u shfaq në videon e duartrokitjes me doktorët

“E shëruara” 81 vjeçare e kronavirusit vdes disa orë pasi u shfaq në videon e duartrokitjes me doktorët