Babai i Egzonit të aksidentuar kërkon ndihmë: Nuk i shitet shtëpia, e vë në shitje edhe veshkën

13.09.2019 20:47
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Babai i Egzonit të aksidentuar kërkon ndihmë: Nuk i shitet shtëpia, e vë në shitje edhe veshkën

Babai i Egzon Kryeziut, të akidentuar gjatë dhjetorit të vitit të kaluar, ka kërkuar ndihmë financiare nga shokët e tij për shërimin e djalit. Thotë se e ka vënë shtëpinë në shitje, por akoma s’e ka blerë askush. Ai thotë se për shërimin e djalit po e mendon ta ofrojë për shitje veshkën.

Ramë Kryeziu, babai i Egzonit që u aksidentua rreth 10 muaj më parë, në një postim në Facebook, thotë se është shumë ngushtë për shërimin e djalit të tij.

Ai thotë se i duhen edhe 30 mijë euro për shërimin e plotë të djalit, e për këtë po kërkon zgjidhje deri te mundësia për shitje të organëve të tij.

Postimi i plotë:

APEL PËR NDIHMË

Me këtë apel po ju drejtohem shokëve të facebookut për ndihmë (949). Siq e dini djali im Egzon Kryeziu ka pësuara lendime të renda trupore në aksident trafiku me 29.12.2018. Nga 01.01.2019. gjendet në tretman mjekësor në Stamboll ku është nënshtruar 6 herë intervenimit kirurgjik në kokë. Tretmani deri tanishem ka kushtuar rreth 230.000 Euro, shuma e cila është siguruar nga donator dhe bamirësit të shumtë për çka familja Kryeziu ju është falenderues përjetësishtë. Jam i vetëdijshem se në boten shqipëtare ka shum raste-nevojtarë për ndihmë dhe qe njerëzit bamirës nuk munden të ju ndihmojn të gjithëve

Djali im Egzon Kryeziu është tani në fazen finale të rehabilitimit. Mjekët parashikojn minimum dhe 3 muaj rrehabilitim për çka mungojn mjetet rteth 30.000 euro. Muajin Shtator e kam pagu duke mare kredi bankare. Per muaj tjer nuk kam mjete. E kam qitë shtepinë me truall në shitje – por nuk po shitet. Si prindë jam i obliguar t’i dal në ndihmë djalit qe mos të lo në këtë gjendje, me këtë APEL I DREJTOHEM SHOKËVE TË FACEBOOK (949) QE TË.MË NDIHMOJN SA TË KANË MUNDËSI ME PAGU MUAJIN TETOR. Për muaj tjer jam në kerkim qe te qesë në shitje një veshkë timin dhe të sheroj djalin. Zoti ju bekoftë

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kurti: Njerëzit nuk duan ta japin Mitrovicën për bashkim kombëtar

Kurti: Njerëzit nuk duan ta japin Mitrovicën për bashkim kombëtar

OSHP-ja e mbron operatorin ekonomik që hetohet për falsifikim

OSHP-ja e mbron operatorin ekonomik që hetohet për falsifikim

Rrëfimi i shqiptarit: 11 vagona treni më kaluan mbi trup, sot jetoj pa këmbë e duar

Rrëfimi i shqiptarit: 11 vagona treni më kaluan mbi trup, sot jetoj pa këmbë e duar

Haradinaj: Kurti të zbatojë reciprocitetin por ta mbajë taksën ndaj Serbisë

Haradinaj: Kurti të zbatojë reciprocitetin por ta mbajë taksën ndaj Serbisë

Shkup: Synohet përfshirje më e gjerë e grave në sistemin  e sigurisë

Shkup: Synohet përfshirje më e gjerë e grave në sistemin e sigurisë

Skandaloze: Çmimi i naftës në Kosovë ishte kurdisur nga kompanitë, fitonin deri në 135 për qind

Skandaloze: Çmimi i naftës në Kosovë ishte kurdisur nga kompanitë, fitonin deri në 135 për qind

Po fillon zbatimi i recetës elektronike

Po fillon zbatimi i recetës elektronike

Qeveria shkurton investimet, bëhet gati akti normativ, mungojnë 65 milionë euro

Qeveria shkurton investimet, bëhet gati akti normativ, mungojnë 65 milionë euro

Haradinaj: Kosova i përket botës, të cilës i prinë Amerika dhe do të jetë gjithmonë krah saj në rreshtin e paqes

Haradinaj: Kosova i përket botës, të cilës i prinë Amerika dhe do të jetë gjithmonë krah saj në rreshtin e paqes

Tjetër skandal, Kosova paraqitet si pjesë e Serbisë në librat shkollorë në Shqipëri

Tjetër skandal, Kosova paraqitet si pjesë e Serbisë në librat shkollorë në Shqipëri

Policia e Kosovës shpall në kërkim dy persona të dyshuar

Policia e Kosovës shpall në kërkim dy persona të dyshuar

Ngërçi me Kushtetuesen, Ilir Meta: Rama ka vetëm një zgjedhje, referendumin

Ngërçi me Kushtetuesen, Ilir Meta: Rama ka vetëm një zgjedhje, referendumin

Albin Kurti: Shpend Maxhuni as nuk është dashur të dekorohet e lëre të kthehet në polici

Albin Kurti: Shpend Maxhuni as nuk është dashur të dekorohet e lëre të kthehet në polici

Franca ratifikon Protokollin e Maqedonisë së Veriut për në NATO

Franca ratifikon Protokollin e Maqedonisë së Veriut për në NATO

Hapet Qendra e 13-të Informuese për Shëndetin e Gruas edhe në Obiliq

Hapet Qendra e 13-të Informuese për Shëndetin e Gruas edhe në Obiliq

Acarimi i raporteve Kosovë-Shqipëri ndër vite

Acarimi i raporteve Kosovë-Shqipëri ndër vite