Avengers: Endgame thyen të gjitha rekordet me shitje 1.2 miliardë dollarë

30.04.2019 02:36
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Avengers: Endgame thyen të gjitha rekordet me shitje 1.2 miliardë dollarë

Avengers: Endgame theu rekordin e ditës së parë me 350 milionë dollarë bileta të shitura në SHBA dhe 1.2 miliardë dollarë në total bileta në mbarë botën duke arritur një rekord të paparë në industri.

Finalja e “Avengers” tejkaloi pritshmëritë. Ishte parashikuar që në SHBA të kishte mes 260 milionë deri në 350 milionë dollarë në ditët e parë nga të ardhura por theu rekordin e vendosur vitin e kaluar nga “Avengers: Infinity War” me 257.7 milionë dollarë dhe atë të “Star Wars: The Force Awakens” me 248 milionë dollarë.

Në pjesën tjetër të botës gjeneroi 640.5 milionë dollarë. Në ditën e parë të debutimit filmi u shfaq në 4,662 teatro në SHBA dhe Kanada.

Disa teatro kanë qëndruar për 72 orë me radhë të hapura. Ajo që ishte në disavantazhin e filmit ishte gjatësia prej 3 orësh. Të paktën 30 milionë Amerikanë dhe 100 milionë të tjerë në mbarë botën kanë parë filmin në javën e parë. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve