Avengers: Endgame rekord të ardhurash prej 2 miliardë dollarë

07.05.2019 11:30
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Avengers: Endgame rekord të ardhurash prej 2 miliardë dollarë

Avengers: Endgame ka grumbulluar 2 miliardë dollarë në vetëm dy javë duke u bërë filmi me rritjen më të shpejtë në histori.

Filmi grumbulloi 1.2 miliardë dollarë vetëm në javën e debutimit në mbarë botën dhe që atëherë ka thyer disa rekorde si hapjen më të madhe në Kinë dhe Indi, hapjen më të madhe në një javë në SHBA dhe mbarë botën, filmi që arriti më shpejtë në 1 miliardë dollarë dhe tashmë 2 miliardë dollarë.

Këto shifra lënë në hije të ardhurat e Avengers: Infinity War, Star Wars: The Force Awakens dhe Titanic.

Duke qenë se ka vetëm pak javë që ka prekur këto rekord, me shumë gjasa do të kalojë edhe filmin Avatar që ka grumbulluar 2.7 miliardë dollarë në total.

Suksesi është një produkt i një tregimi që ka filluar nga 2008 me Iron Man dhe prodhuar 22 filma deri në mbylljen e tij në Endgame. Por Marvel nuk ka përfunduar ende me këtë histori sepse faza e katërt do të nisë pas Spider-man: Far From Home të godasë teatrot këtë verë dhe 20 filma të tjerë në zhvillim dekadën e ardhshme. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë