Avdyli i LDK’së: Nuk do të ketë zgjedhje të reja

19.11.2019 00:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Avdyli i LDK’së: Nuk do të ketë zgjedhje të reja

Anëtari i LDK’së, Haxhi Avdyli, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se nuk do të ketë zgjedhje të reja në Kosovë.

“Nuk ka zgjedhje sigurt, dhe nuk duhet të ketë”, ka thënë ai.

“Kjo pasi që janë të gjitha konditat e krijimit të një qeverie të re dhe kur i shtojmë kësaj gjendjen në të cilën gjendet Kosova, atëherë nuk ka kurrfarë interesi që të dërgohet vendi në zgjedhje. Qytetari është i stërlodhur me numërime” /Express/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Miftaraj: Shtetet e fuqishme që e kanë sponzorizuar Gjykatën Speciale nuk ofrojnë garancë

Miftaraj: Shtetet e fuqishme që e kanë sponzorizuar Gjykatën Speciale nuk ofrojnë garancë

Lushtaku: Albin Kurti nuk mund të jetë kryeministër nëse nuk e garanton lirimin e të burgosurve në Hagë

Lushtaku: Albin Kurti nuk mund të jetë kryeministër nëse nuk e garanton lirimin e të burgosurve në Hagë

Mbi 195 mijë vaksina anti-COVID do të vijnë në Kosovë deri në fund të gushtit

Mbi 195 mijë vaksina anti-COVID do të vijnë në Kosovë deri në fund të gushtit

Jusuf Thaçi: SBASHK’u duhet shpallur organizatë ilegale e kriminale nëse vazhdon ta mbrojë mospunën e jokompetencën e mësuesve

Jusuf Thaçi: SBASHK’u duhet shpallur organizatë ilegale e kriminale nëse vazhdon ta mbrojë mospunën e jokompetencën e mësuesve

Kurti bisedon me Engel, e fton ta festojë ditëlindjen në Kosovë

Kurti bisedon me Engel, e fton ta festojë ditëlindjen në Kosovë

Kurti takohet me eurodeputetin Schieder, diskutojnë për prioritetet e qeverisë së re

Kurti takohet me eurodeputetin Schieder, diskutojnë për prioritetet e qeverisë së re

Mospavarësia financiare pengon forcimin e lirisë së shprehjes

Mospavarësia financiare pengon forcimin e lirisë së shprehjes

Katër të vdekur dhe 101 raste me coronavirus për 24 orë

Katër të vdekur dhe 101 raste me coronavirus për 24 orë

Haradinaj: Është i humbur ai që kërcënon, shantazhon e ushtron presion mbi medien e lirë

Haradinaj: Është i humbur ai që kërcënon, shantazhon e ushtron presion mbi medien e lirë

Garanci për lirim me kusht s’mund të jepet pa kërkuar Specialja – Gashi: Të angazhohen vendet e fuqishme

Garanci për lirim me kusht s’mund të jepet pa kërkuar Specialja – Gashi: Të angazhohen vendet e fuqishme

Rreziku i tensioneve në Mal të Zi

Rreziku i tensioneve në Mal të Zi

Rama i reagon medias austriake që tha se ai kishte miratuar bashkë me Vuçiqin idenë për ndryshimin e kufijve

Rama i reagon medias austriake që tha se ai kishte miratuar bashkë me Vuçiqin idenë për ndryshimin e kufijve

Video e vitit 1999: Ushtarët rusë të KFOR-it vrasin tre serbë në Gjilan, po sulmonin shqiptarët

Video e vitit 1999: Ushtarët rusë të KFOR-it vrasin tre serbë në Gjilan, po sulmonin shqiptarët

Nga Serbia: Pas “non-paper”-it për marrëveshjen Kosovë-Serbi qëndron Maja Kocijançiq

Nga Serbia: Pas “non-paper”-it për marrëveshjen Kosovë-Serbi qëndron Maja Kocijançiq

Ndihma 750 miliardë euro, shansi i shekullit për Evropën

Ndihma 750 miliardë euro, shansi i shekullit për Evropën

Kadri Veseli erdhi në Kosovë pasi babai i tij pësoi sulm në tru

Kadri Veseli erdhi në Kosovë pasi babai i tij pësoi sulm në tru