Autobuzi bie në humnerë në Lima

04.01.2018 04:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Autobuzi bie në humnerë në Lima

Policia in Peru tha se është rritur në 48 numri i të vdekurve nga aksidenti me një autobus udhëtarësh që u rrëzua në humnerë pranë kryeqytetit Lima. Autobusi, që mbante 50 udhëtarë, u godit nga një kamion me rimorkio dhe ra drejt e në bregun e oqeanit paqësor. Ekipet e shpëtimit punuan gjatë gjithë natës për të nxjerrë trupat pa jetë nga vendi i ngjarjes. Autoritetet thanë se të paktën 6 persona u plagosën nga përplasja, ku shpejtësia mund të ketë qenë shkaku kryesor. Aksidenti ndodhi në një kthesë të rrezikshme në rrugën e quajtur “Kurba e Djallit”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kryetari i Malishevës ndan mirënjohje për Halil Kastratin dhe “Jetimat e Ballkanit”

Kryetari i Malishevës ndan mirënjohje për Halil Kastratin dhe “Jetimat e Ballkanit”

Bytyqi: Kosova do të marrë pjesë në “Erasmus+” e barabartë me të gjitha shtetet e BE-së

Bytyqi: Kosova do të marrë pjesë në “Erasmus+” e barabartë me të gjitha shtetet e BE-së

Haradinaj për procesin e vizave: Po rritet presioni në një proces të rëndë

Haradinaj për procesin e vizave: Po rritet presioni në një proces të rëndë

E pafalshme, LDK s’e thotë asnjë fjalë për një ligj të rëndësishëm

E pafalshme, LDK s’e thotë asnjë fjalë për një ligj të rëndësishëm

Kurti viziton Odën Ekonomike Amerikane në Kosovë

Kurti viziton Odën Ekonomike Amerikane në Kosovë

Haradinaj flet për takimin me Radoiçiqin

Haradinaj flet për takimin me Radoiçiqin

Haradinaj thotë se Qeveria që ai drejton ka dinamikën më të lartë të punës

Haradinaj thotë se Qeveria që ai drejton ka dinamikën më të lartë të punës

Gjykatat joefikase i dekurajojnë investitorët

Gjykatat joefikase i dekurajojnë investitorët

Fillon faza e tretë e dezinsektimit në Prishtinë, spërkatet edhe lagja e Shpend Ahmetit në Graçanicë

Fillon faza e tretë e dezinsektimit në Prishtinë, spërkatet edhe lagja e Shpend Ahmetit në Graçanicë

Shtyhet seanca për anëtaret e organizatës “Syri i Popullit”, sëmuret gjykatësi

Shtyhet seanca për anëtaret e organizatës “Syri i Popullit”, sëmuret gjykatësi

Haradinaj, Veseli e Apostolova flasin për Reformën në Administratë Publike

Haradinaj, Veseli e Apostolova flasin për Reformën në Administratë Publike

Austin: Kosovarët paguajnë çmimin e “Qeverisë së korruptuar” për vizat

Austin: Kosovarët paguajnë çmimin e “Qeverisë së korruptuar” për vizat

Opozita i kundërpërgjigjet me seancë formimit të Ekipit negociator

Opozita i kundërpërgjigjet me seancë formimit të Ekipit negociator

Kim Jong Un, letër presidentit Trump

Kim Jong Un, letër presidentit Trump

Buxheti i mbrojtes së vendeve antare të Natos

Buxheti i mbrojtes së vendeve antare të Natos

Pjesëtarëve serbë që lanë FSK-në u ndalet rroga

Pjesëtarëve serbë që lanë FSK-në u ndalet rroga