Ausilio në vend të Monchit te Roma

27.02.2019 12:36
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ausilio në vend të Monchit te Roma

Drejtori i Interit, Piero Ausilio thuhet se është zgjedhja e parë e Romës për të zëvendësuar Monchin.

Ky i fundit duket gjithnjë e më shumë ka të ngjarë të bashkohet me Arsenalin sapo të ketë mbaruar sezonin.

E përditshmja italiane, “Corriere dello Sport” shkruan sot se romakët duan të zëvendësojnë spanjollin me dikë që do të ketë ‘më pak kompetenca vendimmarrëse’.

Ramon Rodriguez Monchi (Photo by Alessandro Sabattini/Getty Images)

Gazeta shpjegon se Giallorossit gjithashtu mund t’i bëjnë ofertë edhe ish-drejtorit të Milanit, Massimiliano Mirabelli si dhe Daniele Faggiano të Parmës, por kanë prioritet zikaltërin.

Ausilio 46-vjeçar ka një lidhje të gjatë me Interin, ku është në radhët e klubit që nga viti 1997 si sekretar për sektorin e të rinjve.

Nëse një veprim nuk arrin të materializohet, Il Corriere shkruan se romakët mund të zgjedhin edhe mes Ricky Massaras dhe ish mbrojtësit të Italisë, Federico Balzarettit.

Ndryshe, Monchi kishte braktisur radhët e skuadrës spanjolle të Sevillas për të kaluar te klubi i Serie A. /Telegrafi/


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rezultatet që mjekët kishin parë pas trajtimit të një tumori me vaj kanabisi ishin befasuese

Rezultatet që mjekët kishin parë pas trajtimit të një tumori me vaj kanabisi ishin befasuese

Trump mendon se ekzekutivi i Apple e ka emrin Tim Apple

Trump mendon se ekzekutivi i Apple e ka emrin Tim Apple

Nëse hani domate do të jetoni më gjatë

Nëse hani domate do të jetoni më gjatë

Vodafone: Bllokimi i Huawei do të pengojë 5G

Vodafone: Bllokimi i Huawei do të pengojë 5G

Linja e re e smartfonëve Galaxy S10 paraqitet zyrtarisht në Tiranë

Linja e re e smartfonëve Galaxy S10 paraqitet zyrtarisht në Tiranë

Shkencëtarët zbulojnë një ‘xham’ që e shkatërron bakterin E.coli

Shkencëtarët zbulojnë një ‘xham’ që e shkatërron bakterin E.coli

Mbretëresha e Britanisë përdor për herë të parë Instagramin

Mbretëresha e Britanisë përdor për herë të parë Instagramin

Spitali i Mitrovicës dhe “Ariani Company” i shtojnë VALA-s 650 konsumatorë të rinj

Spitali i Mitrovicës dhe “Ariani Company” i shtojnë VALA-s 650 konsumatorë të rinj

Konsumimi i një gote vere apo birre në ditë rrit shtypjen e gjakut

Konsumimi i një gote vere apo birre në ditë rrit shtypjen e gjakut

Qëndroi në skajet e ndërtesës së lart, bëri ushtrime trupore përjashta kolonave (Video)

Qëndroi në skajet e ndërtesës së lart, bëri ushtrime trupore përjashta kolonave (Video)

Një problem sigurie në shfletuesin Chrome po përdorej në disa sulme kibernetike

Një problem sigurie në shfletuesin Chrome po përdorej në disa sulme kibernetike

Ish-eskorta: Nuk jam penduar. Bëja seks edhe me të moshuar

Ish-eskorta: Nuk jam penduar. Bëja seks edhe me të moshuar

Gruaja që nuk i njeh as fytyrat e familjarëve të saj diagnostikohet me një çrregullim të rrallë

Gruaja që nuk i njeh as fytyrat e familjarëve të saj diagnostikohet me një çrregullim të rrallë

Transformon fytyrën nëpërmjet grimit që të ngjajë me personazhet e filmave (Foto)

Transformon fytyrën nëpërmjet grimit që të ngjajë me personazhet e filmave (Foto)

Gmail Smart Compose vjen tek të gjithë telefonët Android

Gmail Smart Compose vjen tek të gjithë telefonët Android

Funksioni i ri i Google Maps u shpëton “kokën” shoferëve

Funksioni i ri i Google Maps u shpëton “kokën” shoferëve