Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

24.05.2020 22:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

Kampionati francez është një nga të paktët në Europë që ka vendosur për ndërprerjen përfundimtare të sezonit 2019-2020, pasi një vendim i qeverisë së Francës bëri që të ndaleshin të gjithë aktivitetet sportive deri në muajin shtator.

Shkak u bë përhapja me shpejtësi e koronavirusit, por vendimi i qeverisë francize u kritikua nga UEFA, ndërsa së fundi ka qenë edhe presidenti i Lyonit, Jean-Michel Aulas që tha se në Francë gjithcka ishte bërë në mënyrë të nxituar.

“Ndalja e Ligue 1 ishte një zgjedhje prej idiotësh të vërtetë. Është paradoksale kur mendon që një vend si Spanja, shumë më e goditur se ne nga a=koronavirusi, reflektoi dhe gjeti mënyrën për t’u rikthyer në fushë. Na u kërkuar durim dhe u hartua një protokoll sanitar, që ne në kampionatin francez as që nuk patëm mundësi ta shohim. Ky është një skandal i vërtetë”, tha Aulas.

Lyoni ishte në fazën cerekfinale të Ligës së Kampionëve, ku mposhti me rezultatin 2-1 Juventusin në ndeshjen e parë në Francë dhe ndeshja e kthimit pritet të luhet vetëm në muajin gusht, ndërsa Aulas e pranon se sfida përballë bardhezinjve do të jetë shumë e komplikuar.

“Në ndeshjen e Championsit ndaj Juves do ët paraqitemi me të dyja këmbët të lidhura dhe me kokën e lodhur nga pushimi i gjatë. Ata do të nisin të luajnë në muajin qershor dhe ne do të jemi pushim, ndaj do të jetë e vështirë përballja me ta”, tha bosi i klubit francez./tch/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


WhatsApp bie në të gjithë botën: Mijëra përdorues raportojnë probleme

WhatsApp bie në të gjithë botën: Mijëra përdorues raportojnë probleme

Vdes në moshën 59-vjeçare vajza e vogël e Nelson Mandela-s

Vdes në moshën 59-vjeçare vajza e vogël e Nelson Mandela-s

Manchester United gati për finalen e madhe, rast i artë që nuk duhet shpërdoruar

Manchester United gati për finalen e madhe, rast i artë që nuk duhet shpërdoruar

5 këshilla për ta përmirësuar etikën e punës

5 këshilla për ta përmirësuar etikën e punës

8 punë që mund t’i bëni edhe nga shtëpia

8 punë që mund t’i bëni edhe nga shtëpia

Jolie e quan të bijën Zahara një ‘femër të jashtëzakonshme’: Kam mësuar shumë prej saj

Jolie e quan të bijën Zahara një ‘femër të jashtëzakonshme’: Kam mësuar shumë prej saj

“Mavraj më mirë të merret me dallaveret në futbollin e Shqipërisë”

“Mavraj më mirë të merret me dallaveret në futbollin e Shqipërisë”

Zidane: Përqendrimi është vetëm te Granada, kampion bëhet ai që ka më së shumti pikë në fund

Zidane: Përqendrimi është vetëm te Granada, kampion bëhet ai që ka më së shumti pikë në fund

​Ankesat ndaj gjyqtarëve të drejta, FFK urgjentisht të gjejë zgjidhje

​Ankesat ndaj gjyqtarëve të drejta, FFK urgjentisht të gjejë zgjidhje

Mourinho e do talentin premtues të Romës

Mourinho e do talentin premtues të Romës

Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Dy penallti e shpëtojnë Juventusin nga disfata e parë kundër Atalantas në 19 vjet

Dy penallti e shpëtojnë Juventusin nga disfata e parë kundër Atalantas në 19 vjet

Duka uron De Biasin për punën e re: Do të kesh gjithmonë vend në historinë tonë

Duka uron De Biasin për punën e re: Do të kesh gjithmonë vend në historinë tonë

Moti për ditën e nesërme

Moti për ditën e nesërme

Igli Tare: S’ka arsyetime, por kemi shumë mungesa në skuadër

Igli Tare: S’ka arsyetime, por kemi shumë mungesa në skuadër

Kur mund të shpallet kampion Real Madridi?

Kur mund të shpallet kampion Real Madridi?