‘Ata po më presin diku’: Gruaja vizaton ‘krijesat imagjinare’ që pretendon se i shihte çdo ditë si fëmijë, derisa filloi të merrte medikamente (Foto)

31.05.2018 15:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
‘Ata po më presin diku’: Gruaja vizaton ‘krijesat imagjinare’ që pretendon se i shihte çdo ditë si fëmijë, derisa filloi të merrte medikamente (Foto)

Një grua që kishte parë “miq imagjinar” nga mosha nëntë deri në moshën 13 vjeçare, zbuloi se si u zhdukën pasi filloi të merrte medikamente.

Duke folur për Bored Panda, përcjell Telegrafi, gruaja e cila u identifikua vetëm nga nofka e saj në Imgur, Sierra, dhe mendohet të jetë i bazuar në SHBA, përshkruan se si në fillim ajo ishte e frikësuar nga prania e tyre.

“Ata flinin me mua çdo natë, në mënyrë që unë të mos i kisha frikë ata, por kur për herë të parë ata u zvarritën në shtrat me mua ishte e frikshme”.

Sidoqoftë, sapo u mësua, ajo shpejt krijoi një lidhje të ngushtë me ta.

“Ishte sikur të kishe një mbërthim ndërmjet miqsh. Bisedonim, këndonim, notonim, hanim,…”, citohet të ketë thënë ajo.

Madje, Sierra zbuloi gjithashtu se miqtë e saj imagjinar e ndihmonin atë me punën e saj në shkollë.

“Unë flisja me ta gjatë gjithë kohës, më thoshin përgjigjet për pyetjet e testimit, më flisnin për jetën jashtë tokës, më ndihmonin të zhvillohesha si person dhe të kuptoja të tjerët dhe veten time. Ata ishin një pjesë e madhe e jetës sime”.

Megjithatë, pasi miqtë imagjinar të Sierra nuk ishin njerëzor, në një përpjekje për të ilustruar atë që ata dukeshin, ajo bëri disa skica të çdo karakteri.

Sierra gjithashtu tha se ata përdorën telepatinë për të komunikuar.

Sidoqoftë, kur ajo u detyrua të merrte ilaçe, vizionet e saj u zhdukën dhe Sierra pranoi se i mungonte rehatia që miqtë e saj i ofruan.

“Mua me të vërtetë më mungojnë ata dhe dëshiroj të mendoj se janë të vërtetë. Ata vetëm janë duke më pritur diku tjetër”. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Notat e lojtarëve: Islanda 1-2 Zvicra, Xhaka lojtar i ndeshjes

Notat e lojtarëve: Islanda 1-2 Zvicra, Xhaka lojtar i ndeshjes

iOS 12 është instaluar në gjysmën e iPhone dhe iPad në përdorim

iOS 12 është instaluar në gjysmën e iPhone dhe iPad në përdorim

Shqeu perdet e dushit, macja e etur donte të pinte ujë (Video)

Shqeu perdet e dushit, macja e etur donte të pinte ujë (Video)

Notat e lojtarëve, Spanjë 2-3 Angli: Sulmi i ‘Tre Luanëve’, lë në hije mbrojtje spanjolle

Notat e lojtarëve, Spanjë 2-3 Angli: Sulmi i ‘Tre Luanëve’, lë në hije mbrojtje spanjolle

Mjekësia e plakave: Hani këtë frut, do të lindni djalë

Mjekësia e plakave: Hani këtë frut, do të lindni djalë

Rrëzimi i aeroplanit apo një sulm terrorist? Asnjëra prej tyre – ka diçka tjetër nga e cila më së shumti frikësohen stjuardesat!

Rrëzimi i aeroplanit apo një sulm terrorist? Asnjëra prej tyre – ka diçka tjetër nga e cila më së shumti frikësohen stjuardesat!

Nga vrasjet dhe masakrat, te largimi për të mbijetuar: Elizabeta Ejupi, refugjatja që tani po shkëlqen në futboll, rrëfen ikjen nga Kosova dhe jetën e re në Angli

Nga vrasjet dhe masakrat, te largimi për të mbijetuar: Elizabeta Ejupi, refugjatja që tani po shkëlqen në futboll, rrëfen ikjen nga Kosova dhe jetën e re në Angli

Reklamoi në internet dollapët për shitje, shfaqi pa dashje më shumë se që duhet (Foto)

Reklamoi në internet dollapët për shitje, shfaqi pa dashje më shumë se që duhet (Foto)

Si krahasohet Google Pixel 3 me Apple iPhone XS

Si krahasohet Google Pixel 3 me Apple iPhone XS

Stresi bashkohet me Encën, ja kundër kujt

Stresi bashkohet me Encën, ja kundër kujt

Aplikacioni i kamerës së Google Pixel 3 do të funksionojë me mikrofonët e jashtëm

Aplikacioni i kamerës së Google Pixel 3 do të funksionojë me mikrofonët e jashtëm

Ja si duket njëra nga motrat Mustafa me vello të bardhë

Ja si duket njëra nga motrat Mustafa me vello të bardhë

Kërceu nga 20 metra në një ujëvarë, gjatë një stuhie të fuqishme – por u kërkon të tjerëve të mos e kopjoni atë (Video)

Kërceu nga 20 metra në një ujëvarë, gjatë një stuhie të fuqishme – por u kërkon të tjerëve të mos e kopjoni atë (Video)

Formacionet zyrtare: Derbi ndërmjet Spanjës dhe Anglisë në Ligën e Kombeve

Formacionet zyrtare: Derbi ndërmjet Spanjës dhe Anglisë në Ligën e Kombeve

Adelina Berisha ndryshon stilin e flokëve

Adelina Berisha ndryshon stilin e flokëve

Adobe prezantoi Photoshop CC për iPad

Adobe prezantoi Photoshop CC për iPad