Asus prezanton monitorin e parë në botë me frekuencë 240Hz

27.05.2019 19:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Asus prezanton monitorin e parë në botë me frekuencë 240Hz

Asus ishte ndër kompanitë e para të lançonte monitorën USB-C dhe tashmë është përsëri e para me dy dizajne unike. I pari është ZenScreen Touch, një ekran me prekje 15.6-inç 1080p dizajnuar për tu lidhur me smartfonët dhe laptopët. Përdorimi kryesor i tij është për aplikacionet e fokusuar në produktivitet me ndërfaqe komplekse.

ZenScreen Touch ka bateri 7,800 mAh dhe vjen me një kasë mbrojtëse e cila paloset për ta mbajtur ekranin e orientuar vertikalisht.

Asus

ROG Strix XG17 është një tjetër monitor 1080p portativ por ka në fokusuar diçka tjetër, adhuruesit e lojërave. Është monitori i parë në botë me frekuencë 240Hz dhe ka panel IPS 17.3-inç.

Monitori vjen edhe me dy porta USB-C, Micro DMI dhe bateri 7,800 mAh për 3 orë jetëgjatësi bateri me 240Hz. Bateria jeton më tepër në frekuenca më të ulëta rifreskimi.

Ai do tu shërbejë lojtarëve kompetitivë në lojëra si League of Legends apo CS:GO të cilat mund të luhen në frekuencë të lartë.

Nuk ka informacion rreth çmimit e as disponueshmërisë ndërsa sa i përket të parit, ZenScreen Touch ai pritet muajin e ardhshëm. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vali Corleone flet për Hashim Thaçin e Albin Kurtin: Ja kush janë këta

Vali Corleone flet për Hashim Thaçin e Albin Kurtin: Ja kush janë këta

Faton Isufi dhe Dani, sjellin këngë për heroin Agim Ramadani ‘Marshi i Agimit’

Faton Isufi dhe Dani, sjellin këngë për heroin Agim Ramadani ‘Marshi i Agimit’

A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Apple, Google, njoftim në telefon për ekspozimin ndaj koronavirusit

Apple, Google, njoftim në telefon për ekspozimin ndaj koronavirusit

Mjekët në Gjermani vijojnë të pozojnë nudo në shenjë proteste për mungesën e mjeteve mbrojtëse (Fotot)

Mjekët në Gjermani vijojnë të pozojnë nudo në shenjë proteste për mungesën e mjeteve mbrojtëse (Fotot)

Rusi/ 35 vjeçarja vret shoqen e saj, pjesët e trupit të viktimës përfundojnë në ushqim për qentë

Rusi/ 35 vjeçarja vret shoqen e saj, pjesët e trupit të viktimës përfundojnë në ushqim për qentë

Policia e interviston Gold AG për shkak të këngës së fundit

Policia e interviston Gold AG për shkak të këngës së fundit

Klubet që nuk preken nga kriza e Koronavirus sa i përket merkatos. Reali, Interi dhe…

Klubet që nuk preken nga kriza e Koronavirus sa i përket merkatos. Reali, Interi dhe…

Njerku i kapi duke kryer marrëdhënie intime, 16 vjeçarja dhe i dashuri punësuan dikë për ta vrarë

Njerku i kapi duke kryer marrëdhënie intime, 16 vjeçarja dhe i dashuri punësuan dikë për ta vrarë

Ina: Përjetova gjendje shoku, kur Geri doli në takim me Antonetën (Foto)

Ina: Përjetova gjendje shoku, kur Geri doli në takim me Antonetën (Foto)

Griezmann, Coutinho, Pochettino… Newcastle kërkon lavdinë

Griezmann, Coutinho, Pochettino… Newcastle kërkon lavdinë

Ja çka i ndërtoi gruas së tij!

Ja çka i ndërtoi gruas së tij!

Arrestohet punonjësja e supermarketit që falsifikoi testin e koronavirusit për t’iu shmangur punës

Arrestohet punonjësja e supermarketit që falsifikoi testin e koronavirusit për t’iu shmangur punës

Sallata 3 ngjyrëshe, më e shëndetshmja e stinës

Sallata 3 ngjyrëshe, më e shëndetshmja e stinës

Kamomil, qumësht dhe kanellë, kura natyrale që shëron trupin tuaj

Kamomil, qumësht dhe kanellë, kura natyrale që shëron trupin tuaj