Askush nuk mund ta ndajë atë nga cigarja, ka shtuar Chiellini

17.05.2020 21:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Askush nuk mund ta ndajë atë nga cigarja, ka shtuar Chiellini

Giorgio Chiellni ka zbuluar se Maurizio Sarri është i pasionuar pas cigares dhe pasi të bisedon me të, ai duhet të bëjë dush.

Më herët ishte bërë me dije se trajneri italian konsumon rreth 60 cigare në ditë, derisa gjatë karrierës së tij si strateg kishte konsumuar edhe pran vijave të fushës.

Chiellini ka zbuluar se lojtarët e Juventusit duhet të bëjnë menjëherë një dush pas takimit me Sarrin, shkaku i cigareve që konsumon ai.

“Është e pamundur të flasësh me Sarrin dhe të mos bësh dush menjëherë”, ka thënë mbrojtësi italian.

“Gjithmonë kur na thërret në zyrën e tij, shkojmë menjëherë pas stërvitjes, në mënyrë që të mos bëjmë dush dy herë”.

“Sarri i tillë është, ka ndryshuar pak te Juventusi, por askush nuk mund ta ndajë atë nga cigarja”, ka shtuar Chiellini.

Sarri ka filluar të heq dorë dalëngadalë nga cigarja, pasi në fillim të këtij edicion kishte probleme shëndetësore.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vaksina anticovid më shpejt se sa e kishim imagjinuar në treg

Vaksina anticovid më shpejt se sa e kishim imagjinuar në treg

Aksident mes tri veturash në Rrugën e Kombit, vdes një prej shoferëve

Aksident mes tri veturash në Rrugën e Kombit, vdes një prej shoferëve

Joe Biden letër Agim Rexhepit: Zoti ju bekoftë!

Joe Biden letër Agim Rexhepit: Zoti ju bekoftë!

Ministrja Serbe refuzon Cakaj si “Qytetar Nderi” i Bujanocit: Akuzoi Serbinë për krime lufte dhe gjenocid

Ministrja Serbe refuzon Cakaj si “Qytetar Nderi” i Bujanocit: Akuzoi Serbinë për krime lufte dhe gjenocid

OVL UÇK reagon pas vazhdimit të mandatit të Speciales

OVL UÇK reagon pas vazhdimit të mandatit të Speciales

Daut Haradinaj: Nuk hyhet në Kosovë duke kaluar mbi varrezat masive e eshtrat e shqiptarëve të masakruar

Daut Haradinaj: Nuk hyhet në Kosovë duke kaluar mbi varrezat masive e eshtrat e shqiptarëve të masakruar

Vdes nga Covid-19 një shtatzënë në QKUK

Vdes nga Covid-19 një shtatzënë në QKUK

Komuna e Prishtinës vendos t’i ndihmojë mediat me 100 mijë euro

Komuna e Prishtinës vendos t’i ndihmojë mediat me 100 mijë euro

AstraZeneca do të bëjë teste shtesë për vaksinën antiCOVID-19

AstraZeneca do të bëjë teste shtesë për vaksinën antiCOVID-19

Vazhdon mandati i Dhomave të Specializuara dhe Zyrës së Prokurorit të Specializuar

Vazhdon mandati i Dhomave të Specializuara dhe Zyrës së Prokurorit të Specializuar

Klopp po planifikon të shesë dyshen e Liverpoolit

Klopp po planifikon të shesë dyshen e Liverpoolit

​Lajçak informon Bundestagun për dialogun Kosovë-Serbi

​Lajçak informon Bundestagun për dialogun Kosovë-Serbi

10 viktima dhe 656 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

10 viktima dhe 656 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

​Kurti: Qeveria Hoti nuk është legjitime – ja kur duhet të zgjidhet presidenti i ri

​Kurti: Qeveria Hoti nuk është legjitime – ja kur duhet të zgjidhet presidenti i ri

​Braga-Leicester City, analizë dhe formacionet e mundshme

​Braga-Leicester City, analizë dhe formacionet e mundshme

​BE kritikohet për anshmëri në dialogun Kosovë-Serbi

​BE kritikohet për anshmëri në dialogun Kosovë-Serbi