Askush nuk i besonte se kishte një emër të tillë – madje edhe Facebook i kishte mbyllur profilin e tij (Foto)

29.03.2019 23:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Askush nuk i besonte se kishte një emër të tillë – madje edhe Facebook i kishte mbyllur profilin e tij (Foto)

Askush nuk besonte se ai me të vërtetë ka një emër të tillë. Madje, edhe Facebook i mbylli profilin e tij.

Kështu, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, i gjendur në një situatë të tillë, një australian me prejardhje nga Vietnami u detyruar tua tregonte edhe pasaportën.

Bëhet fjalë për personin me emrin Phuc Dat Bich, i cili u detyruar të prezantonte edhe një foto të pasaportës së tij në rrjetet sociale për të vërtetuar identitetin e tij.

I gjithi ky keqkuptim thuhet të ketë ardhur pasi që emri i tij në zhargon në gjuhën angleze do të thotë një shprehje krejtësisht vulgare që bëri që Facebook të bllokonte profilin e tij në disa raste.

Sidoqoftë, ai nuk quhet ashtu, por emri i tij shqiptohet ndryshe nga ata që flasin anglisht.

“Është me të vërtetë irrituese që askush nuk më beson se ky është emri im i vërtetë”, ai shkroi pranë fotografisë së tij të pasaportës, fotografi e cila u shpërnda me të madhe në internet. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Askush nuk i besonte se kishte një emër të tillë – madje edhe Facebook i kishte mbyllur profilin e tij (Foto)

Askush nuk i besonte se kishte një emër të tillë – madje edhe Facebook i kishte mbyllur profilin e tij (Foto)

Apple anulon përfundimisht karikuesin wireless AirPower pas dy vitesh nga prezantimi

Apple anulon përfundimisht karikuesin wireless AirPower pas dy vitesh nga prezantimi

Lyft del në bursë, vlerësohet me 25 miliardë dollarë

Lyft del në bursë, vlerësohet me 25 miliardë dollarë

Kufjet wireless të Apple janë të pariparueshme

Kufjet wireless të Apple janë të pariparueshme

Kamerieri filipinas shpërndau ushqimin me shpejtësi, duke lëvizur mbi pajisjen me një rrotë (Video)

Kamerieri filipinas shpërndau ushqimin me shpejtësi, duke lëvizur mbi pajisjen me një rrotë (Video)

Huawei poston të ardhura rekord pavarësisht presionit Amerikan

Huawei poston të ardhura rekord pavarësisht presionit Amerikan

Facebook shtrëngon kontrollet mbi reklama politike përpara zgjedhjeve të Bashkimit Evropian

Facebook shtrëngon kontrollet mbi reklama politike përpara zgjedhjeve të Bashkimit Evropian

Gmail sjell funksionin e shumëpritur në për përdoruesit e iPhone dhe iPad

Gmail sjell funksionin e shumëpritur në për përdoruesit e iPhone dhe iPad

Shpenzimet në aplikacione mobile do të shkojnë në 156 miliardë dollarë pas pesë vitesh

Shpenzimet në aplikacione mobile do të shkojnë në 156 miliardë dollarë pas pesë vitesh

Samsung prezanton në fshehtë Galaxy Tab A 8-inç

Samsung prezanton në fshehtë Galaxy Tab A 8-inç

Samsung publikon një video ku testohet mekanizmi i palosjes së Galaxy Fold

Samsung publikon një video ku testohet mekanizmi i palosjes së Galaxy Fold

Laptopët MacBook kanë probleme serioze me tastierat

Laptopët MacBook kanë probleme serioze me tastierat

Telefoni me ekran që paloset i Xiaomi ekziston dhe është i ngjashëm ma Huawei Mate X

Telefoni me ekran që paloset i Xiaomi ekziston dhe është i ngjashëm ma Huawei Mate X

Interneti në Shqipëri më i lirë se në vendet e rajonit

Interneti në Shqipëri më i lirë se në vendet e rajonit

Produkti i radhës i Samsung është një vazo lulesh e pazakontë

Produkti i radhës i Samsung është një vazo lulesh e pazakontë

Bebe Rexha edhe në veshje sportive tërheq vëmendje

Bebe Rexha edhe në veshje sportive tërheq vëmendje