Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

17.01.2020 23:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Ole Gunnar Solskjaer u paraqit para medieve të premten për të folur për përballjen e madhe të fundjavës me Liverpoolin, skuadrën që ende nuk ka pësuar humbje në Premier League.

Në këtë konferencë për shtyp, trajneri norvegjez ka konfirmuar largimin e “Djajve të Kuq”, Ashley Young, tek Interi në Serinë A:

“Ai do të jetë 35 vjeç në korrik dhe, nëse i ofrohet dy vjet kontratë, mendoj se është në të drejtën e tij për të shfrytëzuar rastin.”

Young do të jetë lojtari i tretë që do të “braktisë” Manchesterin për Milanon, pas emërimit të Antonio Conte trajneri i zikaltërve. Më parë preferuan të luanin nën urdhrat e Contes Romelu Lukaku (i transferuar në gusht për rreth 80 milionë euro) dhe kiliani Alexis Sánchez (i huazuar në ditën e fundit të merkatos së verës së kaluar) .

Më largimin e Ashley Young, në shtëpinë e “Djajve të Kuq” duhet të vendosin për emrin e ri që do të jetë kapiten i parë. “Babyface” zbuloi se këtë rol tashmë do ta marrë Harry Maguire. Qendërmbrojtësi anglez mbërriti verën e kaluar në “Old Trafford” si mbrojtësi më i shtrenjtë në histori. Ish-futbollisti i Leicester City-t e ka mbajtur 12 herë këtë sezon shiritin e kapitenit.

“Harry ka mbajtur në krah shiritin në këto ndeshjet e fundit dhe do të vazhdojë ta bëjë këtë tani e tutje,” – konfirmoi Solskjaer.

/Top Channel/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt

Nisma e PSG-së, po shet fanella për të ndihmuar në luftën ndaj Koronavirusit

Nisma e PSG-së, po shet fanella për të ndihmuar në luftën ndaj Koronavirusit

Talenti i Ajaksit zgjohet nga koma pas 2 vitesh dhe 9 muajsh, babai: Nuk na njeh

Talenti i Ajaksit zgjohet nga koma pas 2 vitesh dhe 9 muajsh, babai: Nuk na njeh

Esencë ligësie; Seksi me të mitur po bëhet biznes i madh në SHBA

Esencë ligësie; Seksi me të mitur po bëhet biznes i madh në SHBA

Chelsea ka gati ofertën për Kumbullën, Interi

Chelsea ka gati ofertën për Kumbullën, Interi

Matic kujton bombardimet e NATO-s kundër Serbisë

Matic kujton bombardimet e NATO-s kundër Serbisë

Vazhdon mbështetja e bizneseve gjilanase në përballimin e situatës kundër Covid 19

Vazhdon mbështetja e bizneseve gjilanase në përballimin e situatës kundër Covid 19

Ndryshim drastik! Kur kolliteni në bërryl vs. Kur kolliteni përpara duarve (VIDEO)

Ndryshim drastik! Kur kolliteni në bërryl vs. Kur kolliteni përpara duarve (VIDEO)

“Uh, oh”/ Zyrtarja thotë se ka patur ethe, reagimi i Trump-it është i menjëhershëm! (VIDEO)

“Uh, oh”/ Zyrtarja thotë se ka patur ethe, reagimi i Trump-it është i menjëhershëm! (VIDEO)

Mollë herët në mëngjes, për të nisur ditën shëndetshëm

Mollë herët në mëngjes, për të nisur ditën shëndetshëm

Si u “transformua” jeta e miliarderes pas koronavirusit (FOTO)

Si u “transformua” jeta e miliarderes pas koronavirusit (FOTO)

Ish-ylli i Brazilit, Hulk martohet me mbesën e gruas, pas lidhjes 12-vjeçare

Ish-ylli i Brazilit, Hulk martohet me mbesën e gruas, pas lidhjes 12-vjeçare

Rrëfimi rrënqethës i futbollistit në Spanjë: Ky virus nuk është shaka, ja tmerri që përjetova

Rrëfimi rrënqethës i futbollistit në Spanjë: Ky virus nuk është shaka, ja tmerri që përjetova

Mozzik publikon pamje pas tërmetit në Kroaci: Bëhu i fortë Zagreb

Mozzik publikon pamje pas tërmetit në Kroaci: Bëhu i fortë Zagreb