Asfaltohet rruga Bukosh-Prilluzhë

09.08.2019 13:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Asfaltohet rruga Bukosh-Prilluzhë

Zëvendësministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Rexhep Kadriu, të premten mori pjesë në fillimin e asfaltimit të rrugës Bukosh-Prilluzhë, investim i MIT-së.

Asfaltimin e kësaj rruge Kadriu e cilësoi si një arterie shumë të rëndësishme, e cila ua mundëson qarkullimin tri komunave: Obiliq, Vushtrri dhe Mitrovicë, si dhe lidh 17 fshatra mes vete.

Me gjatësi mbi dymbëdhjetë kilometra, asfaltimi i rrugës Bukosh-Prilluzhë ka kosto afër dy milionë euro dhe pritet të përfundojë brenda 150 ditë pune të parapara sipas planit dinamik.

MIT tanimë është në fazën e asfaltimit të rrugëve të cilat u mundësojnë qytetarëve të Republikës së Kosovës infrastrukturë moderne, dhe gjatë muajve në vazhdim, pritet të fillojë edhe asfaltimi i shumë projekteve të tjera./Infosot/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Asfaltohet rruga Bukosh-Prilluzhë

Asfaltohet rruga Bukosh-Prilluzhë

Ta bësh botën të pasigurt- Vladimir Putin 20 vite në pushtet

Ta bësh botën të pasigurt- Vladimir Putin 20 vite në pushtet

Ferizaj, tre vjet burg për sulm seksual ndaj të miturës

Ferizaj, tre vjet burg për sulm seksual ndaj të miturës

Dënimi me burgim të përjetshëm nuk i ndal vrasjet e grave në Kosovë

Dënimi me burgim të përjetshëm nuk i ndal vrasjet e grave në Kosovë

Zotohet Kadri Veseli: Do ta rrisim buxhetin për ushtrinë

Zotohet Kadri Veseli: Do ta rrisim buxhetin për ushtrinë

Gazetari Parim Olluri urdhërohet nga policia të paraqitet në stacion, në të kundërtën do të arrestohet

Gazetari Parim Olluri urdhërohet nga policia të paraqitet në stacion, në të kundërtën do të arrestohet

Kosova vlerësohet ndër vendet me nivelin ekstrem të riskut për investitorët

Kosova vlerësohet ndër vendet me nivelin ekstrem të riskut për investitorët

Eqrem Kryeziu çel arkivën, tregon çka kishte biseduar me Sabri Hamitin për Fatmir Sejdiun dhe Isa Mustafën

Eqrem Kryeziu çel arkivën, tregon çka kishte biseduar me Sabri Hamitin për Fatmir Sejdiun dhe Isa Mustafën

Këto janë postet ideale për Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin, sipas Glauk Konjufcës

Këto janë postet ideale për Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin, sipas Glauk Konjufcës

Nitaj tregon kushtet e AAK’së për koalicione

Nitaj tregon kushtet e AAK’së për koalicione

Bajrami: Osmani e ka mbështetjen time për Kryeministre, por ka edhe kandidatët e tjerë

Bajrami: Osmani e ka mbështetjen time për Kryeministre, por ka edhe kandidatët e tjerë

Kosova fajëson Serbinë për pritjet e gjata nëpër pikat kufitare

Kosova fajëson Serbinë për pritjet e gjata nëpër pikat kufitare

Veseli bisedon në telefon me avokatin e Tomor Morinës: Së shpejti kthehet në Kosovë

Veseli bisedon në telefon me avokatin e Tomor Morinës: Së shpejti kthehet në Kosovë

Inspektorati jep detaje rreth rekomandimit për suspendimin e gjashtë zyrtarëve policorë

Inspektorati jep detaje rreth rekomandimit për suspendimin e gjashtë zyrtarëve policorë

Krasniqi: NISMA dëshiron ta ndryshojë politikën në Kosovë

Krasniqi: NISMA dëshiron ta ndryshojë politikën në Kosovë

Deri në katër orë pritje në Merdare

Deri në katër orë pritje në Merdare