Asfalti në Kosovë, shtrohet në pranverë prishet në dimër

10.01.2021 22:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Asfalti në Kosovë, shtrohet në pranverë prishet në dimër

Nga reshjet e shiut, për shkak të cilësisë së dobët, janë dëmtuar shumë rrugë në Kosovë

Kureshtja i solli në fshatin Rud të Malishevës.

Këta banorë, të dielën erdhën për ta parë se çfarë i bëri shiu rrugës që e lidh Malishevën me Klinën.

E njëjtë kishin ardhur edhe disa muaj më parë, kur iu gëzuan asfaltimit të kësaj rruge.

Rruga e asfaltuar dukej kështu, por stuhia e parë që e goditi, me vete e mori edhe asfaltin

Vetëm gjatë qëndrimit të T7 këtu, dhjetëra banorë erdhën ta shohim këtë që ndodhi.

Madje disa, zgjodhën të ruajnë edhe kujtime.

Këta thonë se problemi nuk qëndron tek cilësia e asfaltit, por tek projekti i rrugës.

Por për këtë që ndodhi me rrugën që lidh Malishevën me Klinën, fjalë të tjera kanë nga opozita në Komunën e Malishevës.

Ndërkohë, nga vet komuna e Malishevës, kanë thënë se është ende herët të dihet shkaktari i kësaj.

Punimet në këtë rrugë i kishte kryer kompania REA shpk, në prill të vitit të kaluar, ndërsa në përurimin e saj, kishte marrë pjesë edhe vet kryetari i Klinës, Zenun Elezaj.

Nga reshjet e shiut rrugët janë dëmtuar edhe në pjesë të tjera të Kosovës.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Asfalti në Kosovë, shtrohet në pranverë prishet në dimër

Asfalti në Kosovë, shtrohet në pranverë prishet në dimër

LVV shpall zgjedhjet e brendshme për kandidatët për deputetë

LVV shpall zgjedhjet e brendshme për kandidatët për deputetë

Haziri: Kandidatët e LDK-së për deputetë me integritet të lartë njerëzor e profesional

Haziri: Kandidatët e LDK-së për deputetë me integritet të lartë njerëzor e profesional

Daut Haradinaj përcjell mesazhin e fitores nga Peja e Deçani

Daut Haradinaj përcjell mesazhin e fitores nga Peja e Deçani

Hoxhaj viziton familjen e Rexhep Malës: Sakrifica e tij do të shërbejë përjetësisht si inspirim i ndërtimit të shtetit

Hoxhaj viziton familjen e Rexhep Malës: Sakrifica e tij do të shërbejë përjetësisht si inspirim i ndërtimit të shtetit

Prej të hënës reshjet me intensitet më të dobësuar

Prej të hënës reshjet me intensitet më të dobësuar

Zemaj thotë se kanë siguruar mbi 1.2 milion vaksina antiCovid

Zemaj thotë se kanë siguruar mbi 1.2 milion vaksina antiCovid

Dy viktima dhe 253 raste të reja me Covid-19, 646 të shëruar

Dy viktima dhe 253 raste të reja me Covid-19, 646 të shëruar

​Hoti në Dragash: Bujqësia ka qenë dhe do të mbetet prioritet yni

​Hoti në Dragash: Bujqësia ka qenë dhe do të mbetet prioritet yni

Ushtari me 26 plumba në trup — Kur hoqi një predhë, mjeku i tha se operacionin e kishte paguar më 1998-99

Ushtari me 26 plumba në trup — Kur hoqi një predhë, mjeku i tha se operacionin e kishte paguar më 1998-99

Reagon edhe Sava Janjiç: Deklarata se Kosova nuk është pjesë e Serbisë, e dëmshme për shtetin serb

Reagon edhe Sava Janjiç: Deklarata se Kosova nuk është pjesë e Serbisë, e dëmshme për shtetin serb

Hoti “paralajmëron” bizneset: Përgatituni të bashkëpunoni me kompani amerikane

Hoti “paralajmëron” bizneset: Përgatituni të bashkëpunoni me kompani amerikane

Haziri: S’do të jem shef i shtabit e as s’kandidoj për deputet

Haziri: S’do të jem shef i shtabit e as s’kandidoj për deputet

7 të vdekur dhe 259 raste me COVID-19

7 të vdekur dhe 259 raste me COVID-19

Asnjë parti ende nuk ka aplikuar për certifikim në KQZ

Asnjë parti ende nuk ka aplikuar për certifikim në KQZ

Sulmohet infermieri dhe anesteziologu në QKUK

Sulmohet infermieri dhe anesteziologu në QKUK