Asamoah: Së shpejti do ta bëj të ditur klubin ku do të luaj

13.06.2018 06:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Asamoah: Së shpejti do ta bëj të ditur klubin ku do të luaj

Kwadwo Asamoah ka bërë të ditur se së shpejti do të zyrtarizohet te klubi, ku do të luajë në sezonin e ardhshëm.

Kontrata e 29-vjeçarit me Zonjën e Vjetër skadon më 30 qershor, ndërsa Interi është favorit për nënshkrimin e tij.

(Foto: Getty Images)

“Thashethemet në futboll janë diçka që ndodhin gjatë gjithë kohës, si lojtar, ekipet do të kontaktojnë, do të përpiqen të të transferojnë, por ne jemi akoma në bisedime”.

“Nuk do të qëndroj te Juventusi, sepse tashmë kam bërë një deklaratë për këtë dhe kam thënë lamtumirën time”.

“Ekipi të cilit do t’i bashkohem do të bëhet publik shumë shpejt. Gjashtë vite të mira me Juventusin erdhën me arritje të mëdha dhe trofe”.

(Foto: Getty Images)

“Jam shumë i lumtur, jo secili lojtar e ka mundësinë të fitojë trofe çdo vit. Jam krenar për gjithçka që kemi bërë me këtë klub të madh”, ka deklaruar ganezi për Citi FM.

Futbollisti që luan edhe si mbrojtës edhe si mesfushor, iu bashkua Juventusit në vitin 2012 nga Udinese. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gjatë javës vendimi për stadiumin ‘Fadil Vokrri’, por mbeturinat nga jashtë hije të keqe

Gjatë javës vendimi për stadiumin ‘Fadil Vokrri’, por mbeturinat nga jashtë hije të keqe

Mbetjet e kangurit që ngordhi në këmbë, tregojnë thatësinë marramendëse që ka goditur Australinë (Foto)

Mbetjet e kangurit që ngordhi në këmbë, tregojnë thatësinë marramendëse që ka goditur Australinë (Foto)

Me zarzavate do ta mbani larg kancerin e zorrës së trashë!

Me zarzavate do ta mbani larg kancerin e zorrës së trashë!

Sarri largon dy rregullat e Contes që lojtarët nuk i donin

Sarri largon dy rregullat e Contes që lojtarët nuk i donin

Leonardo në Spanjë që ta mbyll marrëveshjen Castillejo-Bacca me Villarrealin

Leonardo në Spanjë që ta mbyll marrëveshjen Castillejo-Bacca me Villarrealin

Interi e bleu Joao Marion për 40 milionë euro, tani i kërkon të gjejë skuadër urgjentisht

Interi e bleu Joao Marion për 40 milionë euro, tani i kërkon të gjejë skuadër urgjentisht

Njerëzit e mençur janë më të prirë të vuajnë nga sëmundjet mendore

Njerëzit e mençur janë më të prirë të vuajnë nga sëmundjet mendore

Mirëmbajtësin e pakujdesshëm të kopshtit zoologjik, e sulmoi keq një struc (Video)

Mirëmbajtësin e pakujdesshëm të kopshtit zoologjik, e sulmoi keq një struc (Video)

Ramos: Largimi i CR7 është humbje e madhe, por asnjë lojtar nuk është mbi këtë klub dhe këtë emblemë

Ramos: Largimi i CR7 është humbje e madhe, por asnjë lojtar nuk është mbi këtë klub dhe këtë emblemë

Shkëndija pëson nga Salzburgu dhe eliminohet nga Liga e Kampionëve

Shkëndija pëson nga Salzburgu dhe eliminohet nga Liga e Kampionëve

Dushi i ftohtë pas treningut redukton inflamacionin e muskujve

Dushi i ftohtë pas treningut redukton inflamacionin e muskujve

Lëndohet Florian Marku, detyrohet ta shtyjë meçin

Lëndohet Florian Marku, detyrohet ta shtyjë meçin

Filmohet peshkaqeni duke shqyer fokën në ujërat e Massachusettsit (Video, +18)

Filmohet peshkaqeni duke shqyer fokën në ujërat e Massachusettsit (Video, +18)

Eto’o vazhdon karrierën në Katar

Eto’o vazhdon karrierën në Katar

Pse nuk duhet të hidhet hudhra e vjetër

Pse nuk duhet të hidhet hudhra e vjetër

Juve refuzon sërish ofertën e PSG-së për Alex Sandron

Juve refuzon sërish ofertën e PSG-së për Alex Sandron