Arti i frikshëm, që është krijuar vetëm me produkte për grim (Video)

11.04.2015 00:50
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Arti i frikshëm, që është krijuar vetëm me produkte për grim (Video)

Mos u frikësoni, askush nuk është lënduar gjatë realizimit të këtyre fotografive.

Gjak, të prera, djegie dhe shumëçka që nuk i duhet trupit të njeriut – janë të gjitha këto punimet e Abi Gordon-Coby, transmeton Telegrafi.

Nuk kalon asnjë ditë, që artistja në Londra, të mos ketë ndonjë vragë në trup – jo me gjësende të mprehta, por me produktet që i ka në çantën për makijazh.

Punimet e saj duken aq reale, sa është vështirë të besohet se nuk është ndonjë plagë.
Ka njerëz që nuk mund të shohin këto fotografi, sepse ndjehen në ankth nga shqetësimi.

“E kam rritur shumë portofolion time me anë të këtyre punimeve” ka thënë Gordon-Coby.


“Sikur të grimoja një nuse, ajo do të kishte një të qarë në fyt dhe do të lotonte gjak, ka shtuar ajo për Movie Pilot.

Në videon e postuar, ajo tregon teknikën e saj, se si e grimos në mënyrë të frikshme fytyrën e saj.
Mos u frikësoni, askush nuk është lënduar gjatë realizimit të këtyre fotografive.

/Telegrafi/

 

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


“Sfidat e KEK-ut – për stabilitet dhe siguri në sektorin energjetike”, “Në tri vitet e ardhshme parashihen 437 milionë euro “

“Sfidat e KEK-ut – për stabilitet dhe siguri në sektorin energjetike”, “Në tri vitet e ardhshme parashihen 437 milionë euro “

Reperi Stresi, kapet me femra!

Reperi Stresi, kapet me femra!

Rasti “Veteranët”, Ramush Haradinaj s’shkon në seancë

Rasti “Veteranët”, Ramush Haradinaj s’shkon në seancë

Kurti ia thotë në sy Bernabiqit: I kërkoj Serbisë reciprocitet dhe të njohë Kosovën

Kurti ia thotë në sy Bernabiqit: I kërkoj Serbisë reciprocitet dhe të njohë Kosovën

Konjufca në Konferencë me Ivica Daçiqin

Konjufca në Konferencë me Ivica Daçiqin

Kinezët po e përhapin me qëllim koronavirusin, pështyjnë edhe në ashensor

Kinezët po e përhapin me qëllim koronavirusin, pështyjnë edhe në ashensor

Interi i pasur ka marr vendim për shitjen e Martinez

Interi i pasur ka marr vendim për shitjen e Martinez

Burg për hajnin e pulave

Burg për hajnin e pulave

Edhe pse ka pasur ndër vite rritje të buxhetit për reforma në arsim dhe suksesi dihet, ministrja Bajrami thotë se Qeveria Kurti do të rris përsëri buxhetin

Edhe pse ka pasur ndër vite rritje të buxhetit për reforma në arsim dhe suksesi dihet, ministrja Bajrami thotë se Qeveria Kurti do të rris përsëri buxhetin

Nis Samiti i Londrës

Nis Samiti i Londrës

Nuk dihet se si janë punësuar, mirëpo nënpunësve kërkohet që mos t’i shkëputet kontrata

Nuk dihet se si janë punësuar, mirëpo nënpunësve kërkohet që mos t’i shkëputet kontrata

Sipas AAK’së, taksa paska rritur punësimin!

Sipas AAK’së, taksa paska rritur punësimin!

Ministri i Jashtë i Kosovës ngushëllon homologun turk për viktimat nga termeti

Ministri i Jashtë i Kosovës ngushëllon homologun turk për viktimat nga termeti

Për herë të parë krah njëri-tjetrin  Albin Kurti dhe Ana Bërnabiq!

Për herë të parë krah njëri-tjetrin Albin Kurti dhe Ana Bërnabiq!

Rrëfimet e grave kosovare: Këto janë torturat që i përjetuam në Siri

Rrëfimet e grave kosovare: Këto janë torturat që i përjetuam në Siri

Hoxha kontraverz dhe xhemati i tij  nga Drenica, protestojnë para BIK’ut

Hoxha kontraverz dhe xhemati i tij nga Drenica, protestojnë para BIK’ut