Arsenali shkatërron BATE-n në ndeshjen e fundit të grupeve të Ligës së Evropës (Foto/Video)

08.12.2017 02:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Arsenali shkatërron BATE-n në ndeshjen e fundit të grupeve të Ligës së Evropës (Foto/Video)

Arsenali ka fituar me rezultat të thellë 6-0 ndeshjen e fundit të grupeve të Ligës së Evropës ndaj BATE Borisovit.

Topçinjtë i janë kthyer fitoreve në grup duke përmbyllur fazën e grupeve në mënyrë perfekte me një fitore të thellë 6-0 në stadiumin Emirates.

Formacioni fitues i Arsenalit (Getty Images)

Goli i parë në ndeshje erdhi në minutën e 11-të të ndeshjes, ku ishte mbrojtësi francez, Mathieu Debuchy, i cili shënoi një supergol për epërsinë 1-0.

Debuchy shënoi një gol të bukur (Getty Images)

Deri në fund të pjesës së parë Arsenali arriti t’i shënoj edhe dy gola, ku ai i dyfishimit të epërsisë erdhi në minutën e 37-të dhe u shënua nga Theo Walcott.

Në minutën e 43-të erdhi goli i epërsisë 3-0 me shënues Jack Wishlere, i cili dërgoi skuadrat në pushim me një gol të bukur.

Edhe pjesa e dytë foli në të mirë të Topçinjve, të cilët edhe në këtë fragment shënuan tre gola, ku i pari erdhi në minutën e 51-të pas autogolit të Denis Polyakov.

Lojtarët e dëshpëruar të BATE-s (Getty Images)

Luhej minuta e 64-të kur Arsenali shënoi golin e epërsisë 5-0 dhe shënues ishte francezi Olivier Giroud, i cili u tregua i saktë nga pika e bardhë.

Festa e veçantë e Giroudit (Getty Images)

Golin i fundit u shënua nga mesfushori egjiptian, Mohamed Elneny, i cili shënoi një supergol në minutën e 75-të për rezultatin përfundimtar 6-0.

Kështu, Arsenali kalon tutje si i pari në grupin H me 13 pikë, ndërsa nga ky grup me vend të dytë kalon Crvena Zvezda me nëntë pikë të mbledhura. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Studimi, të vetëpunësuarit janë më të lumtur

Studimi, të vetëpunësuarit janë më të lumtur

Raiola: Italia, skuadër që ta shpif, Donnarrumma mund të largohet nga Milani

Raiola: Italia, skuadër që ta shpif, Donnarrumma mund të largohet nga Milani

Manushi ngacmon Rike Roçin "live" për futbollistin, ja si i përgjigjet ajo!

Manushi ngacmon Rike Roçin "live" për futbollistin, ja si i përgjigjet ajo!

Rastet kur njerëzit nuk kanë pasur frikë të duken sikur “të çmendur” – përmes 15 fotografive (Foto)

Rastet kur njerëzit nuk kanë pasur frikë të duken sikur “të çmendur” – përmes 15 fotografive (Foto)

Kur Pogba e takoi Messin për herë të parë iu duk shumë i shkurtë, por menjëherë e kuptoi se gjithçka që bënte ai ishte e veçantë

Kur Pogba e takoi Messin për herë të parë iu duk shumë i shkurtë, por menjëherë e kuptoi se gjithçka që bënte ai ishte e veçantë

Gratë e futbollistëve, "pushtojnë" plazhin e Dubai (Foto)

Gratë e futbollistëve, "pushtojnë" plazhin e Dubai (Foto)

Kërcimi befasues i nëntëvjeçares pranë përformuesit të rrugës (Video)

Kërcimi befasues i nëntëvjeçares pranë përformuesit të rrugës (Video)

Mayweather: Mund të investoj te Newcastle Unitedi dhe mund ta transferoj Ronaldon

Mayweather: Mund të investoj te Newcastle Unitedi dhe mund ta transferoj Ronaldon

Ja pozicionet e punës në teknologji që fitojnë më shumë para

Ja pozicionet e punës në teknologji që fitojnë më shumë para

Studenti gjerman zbulon “derën sekrete” në bodrumin e universitetit të tij – pastaj vazhdon për të zbuluar se për çfarë bëhet fjalë! (Video)

Studenti gjerman zbulon “derën sekrete” në bodrumin e universitetit të tij – pastaj vazhdon për të zbuluar se për çfarë bëhet fjalë! (Video)

Motoçikleta me rimorkio “pushtohet nga fantazma”, shihet duke lëvizur drejt një makine që po kalonte rrugës (Video)

Motoçikleta me rimorkio “pushtohet nga fantazma”, shihet duke lëvizur drejt një makine që po kalonte rrugës (Video)

Juve qetëson tifozët, lëndimi i Chiellinit nuk është serioz

Juve qetëson tifozët, lëndimi i Chiellinit nuk është serioz

U 'zhduk' për një kohë të gjatë, rikthehet e transformuar Ermela e BB4

U 'zhduk' për një kohë të gjatë, rikthehet e transformuar Ermela e BB4

Herolind Shala në formacionin e javës në Superligën e Danimarkës

Herolind Shala në formacionin e javës në Superligën e Danimarkës

Por tani çfarë pritet nga Angela Martini, modelja duket 'vrastare'

Por tani çfarë pritet nga Angela Martini, modelja duket 'vrastare'

BE-ja thirrje qyteteve Evropiane për të përfituar Wi-Fi falas

BE-ja thirrje qyteteve Evropiane për të përfituar Wi-Fi falas