Arsenali rivalizon Unitedin dhe Juventusin për Forsbergun

30.04.2018 16:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Arsenali rivalizon Unitedin dhe Juventusin për Forsbergun

Skuadra gjysmëfinaliste në Ligën e Evropës, Arsenal po synon ta përforcojë repartin ofensivë në verë.

Londinezët janë vënë në ndjekje të sulmuesit suedez, Emil Forsberg që luan tek RB Leipzig në Bundesliga.

26-vjeçari ka pasur një stinor të mirë me klubin gjerman dhe është duke u kërkuar nga skuadrat e mëdha evropiane.

Së fundmi mediat gjermane kanë raportuar se Arsenali ka bërë një ofertë zyrtare për suedezin.

Topçinjtë kanë ofruar 40 milionë euro për transferimin e anësorit por ende nuk ka një përgjigje konkrete nga Leipzig.

Emil Forsberg (Foto/ Getty Images)

Arsenali po synon transferimin e lojtarit para fillimit të kampionatit botëror pasi frikësohen se vlera e tij mund të rritet.

Në garë për lojtarin janë edhe skuadrat tjera të mëdha si Manchester United, Liverpool, Juventus, Atletico Madrid dhe Sevilla.

26-vjeçari këtë edicion ka luajtur në 33 ndeshje në të gjitha garat për Leipzigun ku ka shënuar pesë gola dhe ka po aq asistime. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mariano Diaz nuk pranon të rikthehet te Reali si zëvendësues i Benzemas

Mariano Diaz nuk pranon të rikthehet te Reali si zëvendësues i Benzemas

Sot pritet të mbahet takimi i shumëpritur Modric-Perez

Sot pritet të mbahet takimi i shumëpritur Modric-Perez

Sevilla afër nënshkrimit me Andre Silvan

Sevilla afër nënshkrimit me Andre Silvan

Interi ka marrëveshje me Modricin, e pret takimin e tij me Realin

Interi ka marrëveshje me Modricin, e pret takimin e tij me Realin

Vardy nënshkruan për katër vjet me Leicesterin

Vardy nënshkruan për katër vjet me Leicesterin

Malcolm – Barca, një hakmarrje për Romën

Malcolm – Barca, një hakmarrje për Romën

Guardiola gati për fillimin e sezonit pas verës së “qetë”

Guardiola gati për fillimin e sezonit pas verës së “qetë”

Vieria paralajmëron Balotellin

Vieria paralajmëron Balotellin

Allegri u nderua nga interesimi i Realit

Allegri u nderua nga interesimi i Realit

Kukësi pëson humbje të thellë në Gjeorgji nga Torpedo

Kukësi pëson humbje të thellë në Gjeorgji nga Torpedo

Robben flet për rëndësinë e Boatengut te Bayerni

Robben flet për rëndësinë e Boatengut te Bayerni

Do të doja të isha përkrah tij – Courtois shpreson që të bashkohet me Hazardin te Reali

Do të doja të isha përkrah tij – Courtois shpreson që të bashkohet me Hazardin te Reali

Zyrtare: Atletico konfirmon transferimin e Kalinic

Zyrtare: Atletico konfirmon transferimin e Kalinic

UEFA zbulon nominimet për portierin, mbrojtësin, mesfushorin dhe sulmuesin e sezonit 2017/18 në Ligën e Kampionëve

UEFA zbulon nominimet për portierin, mbrojtësin, mesfushorin dhe sulmuesin e sezonit 2017/18 në Ligën e Kampionëve

PSG kthehet pas Donnarummas, në lojë edhe emrat e Rabiot, Draxler dhe Di Maria

PSG kthehet pas Donnarummas, në lojë edhe emrat e Rabiot, Draxler dhe Di Maria

Superkupa: Drita-Prishtina, gjilanasit do të jenë vendas në Stadiumin ‘Fadil Vokrri’, biletat nën menaxhimin e FFK-së

Superkupa: Drita-Prishtina, gjilanasit do të jenë vendas në Stadiumin ‘Fadil Vokrri’, biletat nën menaxhimin e FFK-së