Arsenali me rekord negativ, sezoni më i dobët në Premierligë që 25 vjet

22.07.2020 11:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Arsenali me rekord negativ, sezoni më i dobët në Premierligë që 25 vjet

Arsenali do ta regjistrojë sezonin më të dobët në Premierligë që nga viti 1995, pas disfatës me rezultat 1:0 të martën kundër Aston Villa në xhiron e parafundit të ligës për këtë sezon 2019/20.

Disfata me rezultat 1:0 bën që Topçinjtë ta kenë të mundur ta përfundojnë në ligën vetëm në pozitën e tetë, nëntë apo dhjetë, që varet nga rezultati i ndeshjes së fundit të sezonit, që zhvillohet të dielën në Emirates kundër Watfordit, transmeton Gazeta Express.

Në vitin 1995, Arsenali kishte rënë në pozitën e 12-të në tabelë në një sezon kur trajneri George Graham ishte shkarkuar në mes të sezonit, pas gati nëntë vjetëve si trajner i klubit londinez.

Tani që i ka mbyllur të gjitha ndeshjet si mysafir për këtë sezon, Topçinjtë e kanë barazuar rekordin e tyre më të keq në ndeshjet si mysafir brenda një sezoni, duke i regjistruar vetëm katër fitore.

Dy nga katër fitoret e Arsenalit si mysafir, kundër Southamptonit dhe Wolves, kanë ardhur pas rinisjes së sezonit në qershor, ndërsa fitoret kundër Newcastle dhe West Hamit ishin regjistruar më herët këtë sezon.

Ky është gjithashtu sezoni i tretë radhazi që Arsenali i ka humbur dhjetë ndeshje radhazi në ligë.

Disfata e fundit i dha fund një jave mbresëlënëse për Arsenalin e Mikel Artetas, që kishte regjistruar fitore në ligë kundër Liverpoolit dhe fitore kundër Manchester Cityt në gjysmëfinalen e FA Cup.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Enca vë në fokus të pasmet në imazhin e fundit të ndarë në rrjetet sociale

Enca vë në fokus të pasmet në imazhin e fundit të ndarë në rrjetet sociale

Lamtumirë Kardashians – Reality Show mbyllet pas 14 vjetësh

Lamtumirë Kardashians – Reality Show mbyllet pas 14 vjetësh

Arrestohet gruaja që u zhvesh e ‘provoi’ lodrat e seksit në dyqanin për të rritur (Foto)

Arrestohet gruaja që u zhvesh e ‘provoi’ lodrat e seksit në dyqanin për të rritur (Foto)

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësohet plakja biologjike

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësohet plakja biologjike

Infektohet me Covid-19 edhe vajza e Berluskonit

Infektohet me Covid-19 edhe vajza e Berluskonit

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

Partneri kontrollon vazhdimisht telefonin tuaj – ai mund të ketë këto probleme

Partneri kontrollon vazhdimisht telefonin tuaj – ai mund të ketë këto probleme

A mund të gjeni më shumë se 16 mace në këtë foto?

A mund të gjeni më shumë se 16 mace në këtë foto?

Kush është bukuroshja shqiptare që fitoi kurorën “Miss Arbëresha”- (Foto)

Kush është bukuroshja shqiptare që fitoi kurorën “Miss Arbëresha”- (Foto)

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Bim Bimma publikon videoklipin e këngës “Ftyrat”

Bim Bimma publikon videoklipin e këngës “Ftyrat”

Barazon Kosova

Barazon Kosova

Thaçi: Besoj fuqishëm në talentin dhe suksesin e kampionëve tanë

Thaçi: Besoj fuqishëm në talentin dhe suksesin e kampionëve tanë