Arsenal fiton në momentin e duhur

E publikuar: 19/03/2016 15:52

Skuadra londineze Arsenal ka shënuar një fitore të madhe në udhëtim tek Everton 0-2.

‘Topçinjtë’, kanë shënuar fitore të rëndësishme, e cila i mbanë ende në garë për titullin e kampionit.

Ka qenë sulmuesi anglez, Dany Welbeck që ka shënuar golin e parë në ndeshje pas një asistimi nga kiliani Alexis Sanchez.

Everton provonte të barazonte rezultatin por mbrojtja e londinezve në këtë takim ishte mjaftë mirë e organizuar.

Kur skuadrat po bëheshin gati për të shkuar në pushim, talenti i ri Iwobi pranoi një top të gjatë nga Bellerin dhe doli përballë portierit për të shënuar për 2-0.

Edhe në pjesën e dytë Everton tentoi me anë të Lukakus për të shënuar mirëpo një gjëje të tillë nuk ia doli dhe kështu Arsenal arkëtoi tri pikë tejet të rëndësishme.