Arsenal 6-0 BATE Borisov, notat e lojtarëve (Foto)

07.12.2017 23:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Arsenal 6-0 BATE Borisov, notat e lojtarëve (Foto)

Arsenali ka mposhtur BATE Borisovin me rezultat të thellë 6-0 në ndeshjen e fundit të grupeve të Ligës së Evropës.

Skuadra e Arsene Wengerit e ka përmbyllur si është më së miri fazën e grupeve të Ligës së Evropës, duke shënuar një fitore të madhe para tifozëve të vet.

Golat në këtë takim u shënuan nga Mathieu Debuchy (11′), Theo Walcott (37′), Jack Wilshere (43′), Denis Polyakov (OG 51′), Olivier Giroud (64′) dhe Mohamed Elneny (74′).

Lojtari më i vlerësuar në këtë ndeshje ishte mesfushori anglez, Wilshere, i cili u vlerësua më notë të lartë 9.7.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi pikërisht Pyliakov, i cili mori vlerësim të ulët, me notë 5.2. /Telegrafi/

Arsenal:

Vlerësim të lartë patën edhe Debuchy dhe Walcott

BATE Borisov: 

Dështuan edhe Volodko dhe Scherbitski

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Këto janë benefitet e luleshtrydhes

Këto janë benefitet e luleshtrydhes

Google zbulon një skemë mashtrimi me 115 aplikacione në Play Store

Google zbulon një skemë mashtrimi me 115 aplikacione në Play Store

Suarez për Ronaldon: Ekipi është gjithmonë mbi çdo individ, nuk ka rëndësi largimi i tij

Suarez për Ronaldon: Ekipi është gjithmonë mbi çdo individ, nuk ka rëndësi largimi i tij

Barcelona – Real Madrid, formacionet më të shtrenjta të të gjitha kohërave që luajtën në radhët e këtyre klubeve

Barcelona – Real Madrid, formacionet më të shtrenjta të të gjitha kohërave që luajtën në radhët e këtyre klubeve

Snapchat zhgënjen, bie numri i përdoruesve

Snapchat zhgënjen, bie numri i përdoruesve

Sa gramë proteinë përmban një vezë?

Sa gramë proteinë përmban një vezë?

India bëhet me statujën më të lartë në botë, ndërtimi i saj kushtoi 450 milionë funte – është dy herë më e lartë sesa “Statuja e Lirisë (Foto)

India bëhet me statujën më të lartë në botë, ndërtimi i saj kushtoi 450 milionë funte – është dy herë më e lartë sesa “Statuja e Lirisë (Foto)

Milani nuk do ta mbajë Bakayokon, francezi drejt rikthimit në Ligue 1

Milani nuk do ta mbajë Bakayokon, francezi drejt rikthimit në Ligue 1

Google Maps shndërrohet në Facebook Pages Manager me opsionin e ri të ndjekjes së bizneseve

Google Maps shndërrohet në Facebook Pages Manager me opsionin e ri të ndjekjes së bizneseve

Halloween po afron, dhjetë shtëpitë e dekoruara më së miri për natën e frikshme (Foto)

Halloween po afron, dhjetë shtëpitë e dekoruara më së miri për natën e frikshme (Foto)

Infantino kundër idesë së La Ligas: FIFA e kundërshton fuqishëm, nuk ka ndeshje në SHBA

Infantino kundër idesë së La Ligas: FIFA e kundërshton fuqishëm, nuk ka ndeshje në SHBA

Telefoni Samsung me ekran që paloset vjen vitin e ardhshëm së bashku me tre modele Galaxy S10

Telefoni Samsung me ekran që paloset vjen vitin e ardhshëm së bashku me tre modele Galaxy S10

Kujdes, ky ilaç që po e merrni për tension shkakton kancer

Kujdes, ky ilaç që po e merrni për tension shkakton kancer

Barcelona përfshinë Dembelen në ofertën për Neymarin

Barcelona përfshinë Dembelen në ofertën për Neymarin

“Njeriu merimangë” ngjitet pa pajisje mbrojtëse në ndërtesën më të lartë në Londër (Foto/Video)

“Njeriu merimangë” ngjitet pa pajisje mbrojtëse në ndërtesën më të lartë në Londër (Foto/Video)

Të ardhurat e Google poshtë pritshmërive

Të ardhurat e Google poshtë pritshmërive