Arrestohet sulmuesi i xhamisë në Velekincë të Gjilanit (Video)

14.08.2016 22:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Arrestohet sulmuesi i xhamisë në Velekincë të Gjilanit (Video)

Policia e Kosovës ka arrestuar një person, pasi ishte ngjitur në minaren e xhamisë së fshatit Velekincë të Gjilanit, dhe kishte filluar ta rrënonte kupolen e minares së saj.

Lajmin e ka konfirmuar për Gazetën Express zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani.

Personi i arrestuar është serb, shtetas i Kosovës, dhe është dërguar në spital pas arrestimit, ka bërë të ditur Hashani.

I arrestuari aktualisht është duke u intervistuar nga Policia për të mësuar të gjitha rrethanat dhe motivin e sulmit, ka njoftuar Hashani.

Personi që ka dëmtuar xhaminë është serb i Pasjanit.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Qalaj kërkon ngritje të disiplinës dhe integritetit policor

Qalaj kërkon ngritje të disiplinës dhe integritetit policor

Haradinaj: Të votojmë për dialogun sikur për ushtrinë

Haradinaj: Të votojmë për dialogun sikur për ushtrinë

Ministri Gashi mbajti ligjëratë të hapur me studentët e Fakultetit Filozofik të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”

Ministri Gashi mbajti ligjëratë të hapur me studentët e Fakultetit Filozofik të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”

Haradinaj: Qeveria është e fokusuar seriozisht në përmirësimin e gjendjes në sektorin e shëndetësisë

Haradinaj: Qeveria është e fokusuar seriozisht në përmirësimin e gjendjes në sektorin e shëndetësisë

Matoshi: Do të investojmë 3.5 milionë euro në menaxhimin e mbeturinave

Matoshi: Do të investojmë 3.5 milionë euro në menaxhimin e mbeturinave

Ministri Tahiri udhëtoi për në SHBA

Ministri Tahiri udhëtoi për në SHBA

Gjilani përfiton edhe 1 milion e 450 mijë euro për ndërtimin e rrugës Verbicë e Zvegocit-Sllovi

Gjilani përfiton edhe 1 milion e 450 mijë euro për ndërtimin e rrugës Verbicë e Zvegocit-Sllovi

BQK-ja shënon Ditën Botërore të Kursimeve

BQK-ja shënon Ditën Botërore të Kursimeve

Brnabiq: Vijat e kuqe të Gjermanisë vështirësojnë dialogun Kosovë – Serbi

Brnabiq: Vijat e kuqe të Gjermanisë vështirësojnë dialogun Kosovë – Serbi

Trafikonin sirianë drejt Malit të Zi, 5 të arrestuar në Shkodër

Trafikonin sirianë drejt Malit të Zi, 5 të arrestuar në Shkodër

Hapet konkursi për punë në Gjermani, mijëra kosovarë presin radhën për të aplikuar

Hapet konkursi për punë në Gjermani, mijëra kosovarë presin radhën për të aplikuar

Qeveria e Kosovës mirëpret Raportin e Bankës Botërore për të Bërit Biznes 2019

Qeveria e Kosovës mirëpret Raportin e Bankës Botërore për të Bërit Biznes 2019

Ministri Shala me dy vendime të rëndësishme brenda javës

Ministri Shala me dy vendime të rëndësishme brenda javës

Thaçi në Bjellorusi: Marrëveshje për njohje reciproke e paqe në Ballkan

Thaçi në Bjellorusi: Marrëveshje për njohje reciproke e paqe në Ballkan

Haradinaj kërkon më shumë punë nga kryetarët e komunave

Haradinaj kërkon më shumë punë nga kryetarët e komunave

Isufi i AAK-së thotë të mos vazhdojë debati i kotë, por ta votohet rezoluta

Isufi i AAK-së thotë të mos vazhdojë debati i kotë, por ta votohet rezoluta