Arrestohen katër persona për marrje dhe dhënie ryshfeti

14.02.2020 15:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Arrestohen katër persona për marrje dhe dhënie ryshfeti

Me urdhër të Prokurorisë Themelore në Prishtinë janë arrestuar katër persona për veprat penale “Marrje ryshfeti” dhe “Dhënie të ryshfetit”.

Dy të arrestuarit janë, personi me inicialet F.K, punonjës i Prokurorisë Themelore në Prishtinë, dhe personi me inicialet I.I. punonjës i Gjykatës Themelore në Prishtinë. Prokuroria njofton se të njëjtit janë të dyshuar për veprën penale “Marrje ryshfeti”.

Po ashtu, Prokuroria njofton se janë arrestuar edhe dy persona tjerë me inicialet B.P dhe I.S. të dyshuar për veprën penale “Dhënie të ryshfetit”.

Me urdhër të prokurorit të njëjtit janë ndaluar dhe janë duke u intervistuar në Polici./Infosot/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kryeministri britanik thotë se ka shenja të “valës së dytë” të pandemisë në Evropë

Kryeministri britanik thotë se ka shenja të “valës së dytë” të pandemisë në Evropë

Hoti priti në takim ambasadorët e shteteve të QUINT-it

Hoti priti në takim ambasadorët e shteteve të QUINT-it

Gjyshinca: Jam sulmuar fizikisht nga Arben Gashi dhe Kujtim Shala

Gjyshinca: Jam sulmuar fizikisht nga Arben Gashi dhe Kujtim Shala

Pacolli: Gjyshinca u sulmua në korridor nga Gashi e Shala

Pacolli: Gjyshinca u sulmua në korridor nga Gashi e Shala

Fauci thotë se përgjigja mbi vaksinën për COVID-19 mund të vijë në ‘tetor ose nëntor’

Fauci thotë se përgjigja mbi vaksinën për COVID-19 mund të vijë në ‘tetor ose nëntor’

Ramiz Lladrovci rezulton pozitiv me COVID-19

Ramiz Lladrovci rezulton pozitiv me COVID-19

Ngarkohen spitalet nga rastet me COVID-19, 608 pacientë janë në trajtim

Ngarkohen spitalet nga rastet me COVID-19, 608 pacientë janë në trajtim

​Gastronomet pajtohen me orarin e ri, por vetëm për 10 ditë

​Gastronomet pajtohen me orarin e ri, por vetëm për 10 ditë

Edhe 239 raste të reja me Covid 19 në Kosovë

Edhe 239 raste të reja me Covid 19 në Kosovë

Ismaili kritikon ashpër Hotin: Me vendime “sot për nesër”, nuk luftohet pandemia

Ismaili kritikon ashpër Hotin: Me vendime “sot për nesër”, nuk luftohet pandemia

Deputetja e AAK-së shërohet nga koronavirusi

Deputetja e AAK-së shërohet nga koronavirusi

Prishtina për njohje, Beogradi për kompromis

Prishtina për njohje, Beogradi për kompromis

Haziri pret Kuqin, konfirmohen investimet në projektet madhore në të mirë të gjilanasëve

Haziri pret Kuqin, konfirmohen investimet në projektet madhore në të mirë të gjilanasëve

Prishtinës pritet të i shtohen edhe tri shkolla të reja

Prishtinës pritet të i shtohen edhe tri shkolla të reja

Boris Johnson paralajmëron valë të dytë të koronavirusit në Evropë

Boris Johnson paralajmëron valë të dytë të koronavirusit në Evropë

Ahmeti: Çfarë kuptimi ka mbyllja e kufijve kur në Ballkan fshihen shifrat e të infektuarve

Ahmeti: Çfarë kuptimi ka mbyllja e kufijve kur në Ballkan fshihen shifrat e të infektuarve