Aris Ismajli talent i madh i futbollit

25.03.2019 00:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Aris Ismajli talent i madh i futbollit

Në radhët e fatosave të Shkollës së futbollit “Shkëndija” të Gjilanit, janë disa futbollist me talent të jashtëzakonshëm, njëri ndër ta i padiskutueshëm është sulmuesi Aris Ismajli, i cili me lojërat e tija në fushën e blertë të futbollit, çdo ditë e më tepër po i mahnit njohësit e futbollit.

11-të vjeqari Ismajli, i cili edhe pak muaj mbush 12 pranvera tani e 3 vite asnjëherë nuk ju ka nda futbollit, duke dëshmuar se ky talent i rrallë shumë shpejt do të jetë një emër i veçantë në futbollin e Kosovës e më gjerë.

“Loja e futbollit është gjithçka për mua, jam i dashuruar në këtë lojë dhe çdo ditë kërkoj të përparoj më tepër, një ndihmës në përparimin tim në fushë me të madhe po e jep edhe trajneri Veton Xhemajli, i cili me këshillat e tij po me jep vetëbesim edhe më të madh që gjatë karrierës sime t`i arrijë synimet e mia që një ditë të afërme të jem pjesë e futbollit evropian”, shprehet talenti Aris Ismajli.

Talenti Aris Ismajli, i cili luan në pozitën e sulmuesit e karakterizon shpejtësia të cilën e posedon dhe gjuajtjet e tija janë tejet precize.
“Roli imë në fushë është sulmues, ky rol kërkon që sa më shumë të shënosh gola në portën kundërshtare por gjithçka arrihet vetëm me punë, shpresoj se me golat e mi në portat kundërshtare do ti sjell fitore skuadrës sime në të cilën kemi një shoqëri të mirë në mes vete të gjithë futbollistët”, thekson “bjondini” Ismajli.

Sulmuesi i Fatosave në KF Shkëndija Aris Ismajli, shpreson se një ditë do të ec hapave të Cristiano Ronaldos dhe futbollistit nga Zhegra, Xherdan Shaqirit.

“Unë po jap më të mirën, idolët e mijë janë Ronaldo e Shaqiri, ku në të shumtën e rasteve edhe i imitoj dhe një ditë dëshira ime është të shkoj gjurmëve të tyre, shpresoj se do t’ja arrijë qëllimin pasiqë kam mbështetje nga familja dhe po ashtu kam një trajner shumë të mirë siç është Veton Xhemajli”, thekson Aris Ismajli.

Edhe vetë trajneri i Shkollës së Futbollit Shkëndija, Veton Xhemajli, ka fjalë të mëdha për talentin që ka sulmuesi Aris ismajli.
“Arisi është një futbollist shumë i mirë, ka një talent të veçantë e karakterizon shpejtësia që ka dhe nuhatja për gol, gjatë lojës është shumë bashkëpunues me futbollist tjerë nga Arisi pres që shumë shpejt me talentin që ka të bëhet një futbollist i kalibrit të lartë”.

Është një fat i madh që futbollit të Kosovës po i lind një talent me përmasa të mëdha futbollistike dhe kurrsesi nuk guxojmë t`i anashkalojmë këta talent, këta duhet përkrahur pasiqë janë ardhmëri e futbollit Kosovar./rajonipress/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Aris Ismajli talent i madh i futbollit

Aris Ismajli talent i madh i futbollit

Seksbomba filipinase qet foto marramendëse, reklamon trupin fantastik (Foto)

Seksbomba filipinase qet foto marramendëse, reklamon trupin fantastik (Foto)

Shfletuesi i ri Edge i Microsoft mund të jetë fundi i Chrome

Shfletuesi i ri Edge i Microsoft mund të jetë fundi i Chrome

Macja agresive ndaj kalimtarëve, nuk sulmon gratë dhe fëmijët (Video)

Macja agresive ndaj kalimtarëve, nuk sulmon gratë dhe fëmijët (Video)

iPhone i 2019 do të ketë një teknologji që Galaxy S10 e ofron tashmë

iPhone i 2019 do të ketë një teknologji që Galaxy S10 e ofron tashmë

Nokia thotë se telefonët e saj kanë dërguar gabimisht informacione në Kinë

Nokia thotë se telefonët e saj kanë dërguar gabimisht informacione në Kinë

“Dark Mode” vjen edhe në Windows me Chrome 74

“Dark Mode” vjen edhe në Windows me Chrome 74

Aplikacionet Android funksionojnë ngadalë? Ja çfarë duhet të bëni

Aplikacionet Android funksionojnë ngadalë? Ja çfarë duhet të bëni

Një ransomware bllokon të dhënat derisa youtuberi PewDiePie të arrijë 100 milionë abonentë

Një ransomware bllokon të dhënat derisa youtuberi PewDiePie të arrijë 100 milionë abonentë

Ngeci brenda qeses së ushqimit, macja u largua ngadalë duke u përpjekur të ikte (Video)

Ngeci brenda qeses së ushqimit, macja u largua ngadalë duke u përpjekur të ikte (Video)

Rrotullimi si pjata e mikrovalës, sfida e fundit që po realizohet nga të rinjtë (Video)

Rrotullimi si pjata e mikrovalës, sfida e fundit që po realizohet nga të rinjtë (Video)

Lansimi i Zgjidhjes Digjitale “EduPerformanca” të Projektit Tech4Policy

Lansimi i Zgjidhjes Digjitale “EduPerformanca” të Projektit Tech4Policy

Galaxy S10 5G del në shitje më 5 Prill

Galaxy S10 5G del në shitje më 5 Prill

Dy javë nga debutimi dhe Devil May Cry 5 ka shitur 5 milion kopje

Dy javë nga debutimi dhe Devil May Cry 5 ka shitur 5 milion kopje

Shërbimi i transferimit të të dhënave Firefox Send mbërrin në Android

Shërbimi i transferimit të të dhënave Firefox Send mbërrin në Android

ICT Awards për herë të parë në Vlorë, takime edhe në Tiranë, Prishtinë, Ferizaj, Mitrovicë dhe Pejë

ICT Awards për herë të parë në Vlorë, takime edhe në Tiranë, Prishtinë, Ferizaj, Mitrovicë dhe Pejë