Arifi: Mbi 2 mijë qytetarë janë vaksinuar kundër COVID-19 në Preshevë

22.02.2021 17:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Arifi: Mbi 2 mijë qytetarë janë vaksinuar kundër COVID-19 në Preshevë

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka thënë se 2 mijë e 300 persona janë vaksinuar kundër COVID-19 në këtë komunë.

Në një lidhje direkte në emisionin Frontal në T7, Arifi ka thënë se ata kanë mundësi të zgjedhin nga disa lloje të vaksinave.

“Tek ne është një situatë më ndryshe nëse e krahasojmë me Kosovën për shkak se kemi mundsinë të zgjedhim vaksina. 2 mijë e 300 persona janë vaksinuar deri tani, andaj edhe unë kam pasur mundësinë të vaksinohem”, ka thënë ai.

Arifi ka thënë se shqiptarët në këtë komunë nuk kanë dyshime në marrjen e vaksinave dhe se Serbia nuk i ka diskriminuar në vaksinim.

“S’ka shqiptar që dyshon në vaksina. Deri tani ne nuk kemi parë një krahasim nga vendet tjera në Serbi që na duket se jemi të diskriminuar dhe kjo na vie shumë interesant”, ka deklaruar ai.

Tutje Arifi ka thënë se shqiptarët e Preshevës që jetojnë në Kosovë mund ta marrin vaksinën nëse janë të pajisur me dokumentacionet e duhura, ndërsa kosovarët që nuk janë të regjistruar në këtë komunë nuk mund ta marrin atë.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Arifi: Mbi 2 mijë qytetarë janë vaksinuar kundër COVID-19 në Preshevë

Arifi: Mbi 2 mijë qytetarë janë vaksinuar kundër COVID-19 në Preshevë

Sërish therje me thikë në Prizren

Sërish therje me thikë në Prizren

Polici i Kosovës i kthen qytetarit kuletën e humbur me 1 mijë e 200 euro

Polici i Kosovës i kthen qytetarit kuletën e humbur me 1 mijë e 200 euro

Maqedonia e V. në kërkim të ish-kreut të Policisë sekrete

Maqedonia e V. në kërkim të ish-kreut të Policisë sekrete

Vdes një person në Ferizaj, u godit me grusht në kokë pas një përleshje

Vdes një person në Ferizaj, u godit me grusht në kokë pas një përleshje

Osmani takon koordinatoren e OKB-së, flasin për rezultatin e zgjedhjeve të 14 shkurtit

Osmani takon koordinatoren e OKB-së, flasin për rezultatin e zgjedhjeve të 14 shkurtit

Gjendet trupi i pajetë i mësimdhënësit Naim Gashi

Gjendet trupi i pajetë i mësimdhënësit Naim Gashi

Shqipëria do të pranojë kontingjentin e ri të vaksinave të Pfizerit

Shqipëria do të pranojë kontingjentin e ri të vaksinave të Pfizerit

Tre të vdekur dhe 260 raste të reja me COVID-19

Tre të vdekur dhe 260 raste të reja me COVID-19

Daka: Prokuroria Speciale është duke kryer hetime për disa vota nga diaspora

Daka: Prokuroria Speciale është duke kryer hetime për disa vota nga diaspora

Kurti vazhdon ta theksojë në mediat e huaja se dialogu s’është prioritet i tij

Kurti vazhdon ta theksojë në mediat e huaja se dialogu s’është prioritet i tij

Aeroport mbi liqenin e ngrirë, avionët ulen dhe ngrihen mbi akull

Aeroport mbi liqenin e ngrirë, avionët ulen dhe ngrihen mbi akull

Ish-ministri i shëndetësisë: Numri i të infektuarve me COVID-19 s’do të rritet, shumë qytetarë e kanë kaluar

Ish-ministri i shëndetësisë: Numri i të infektuarve me COVID-19 s’do të rritet, shumë qytetarë e kanë kaluar

Klinika Infektive e mbushur plot me pacientë, 70% e tyre me oksigjen

Klinika Infektive e mbushur plot me pacientë, 70% e tyre me oksigjen

Bënabiqin e befasojnë deklaratat e Kurtit: Cilësia e jetës në Kosovë do të varet nga dialogu

Bënabiqin e befasojnë deklaratat e Kurtit: Cilësia e jetës në Kosovë do të varet nga dialogu

11 mësimdhënës dhe 9 nxënës të infektuar në shkollat e Mitrovicës

11 mësimdhënës dhe 9 nxënës të infektuar në shkollat e Mitrovicës