Argjentina me rekord të tmerrshëm që nga ‘rikthimi’ i Messi

21.06.2019 16:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Argjentina me rekord të tmerrshëm që nga ‘rikthimi’ i Messi

Kombëtarja e Argjentinës në futboll po vazhdon të përballet me rezultate të dobëta edhe në Kupën e Amerikës 2019.

Rezultatet e dobëta e kanë përcjell kombëtaren e Lionel Messi që nga dështimi në finalen e Kupës së Amerikës, në vitin 2016.

Messi kishte zgjedhur që të pensionohej nga futbolli me kombëtare pas asaj disfate, mirëpo ishte rikthyer për Kupën e Botës.

Mirëpo, që nga rikthimi i yllit të Barcelonës në kombëtaren latine, rezultatet e kombëtares janë të tmerrshme.

Fitorja e vetme në garat zyrtare ishte ajo kundër Nigerisë, në Kupën e Botës 2018, përcjell lajmi.net.

Argjentina ka luajtur gjithsej gjashtë ndeshje zyrtare që nga rikthimi i Leo Messi, por ka dështuar që të kënaq tifozët.

Edhe në Kupën e Amerikës 2019 gjërat po shkojnë njësoj, ku Argjentina e nisi me humbje 2:0 kundër Kolumbisë, për të vazhduar me një barazim 1:1 kundër Paraguait.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve