Apple risjell iPad Air në treg me një version 10.5-inç

18.03.2019 15:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Apple risjell iPad Air në treg me një version 10.5-inç

Apple ka vendosur të risjellë iPad Air në treg dhe ditën e sotme prezantoi një model më të madh. Krahas një iPad Mini të ri, Apple solli versionin 10.5-inç iPad Air me mbështetje për Apple Pencil.

Ai fuqizohet nga procesori Apple A12 Bionic dhe do të vendoset në linjë iPad mes modelit iPad dhe iPad Pro. Tableti i ri kushton 499 dollarë për modelin Wi-Fi dhe 629 dollarë për modelin Wi-Fi dhe Celular.

Me modelin e ri kompania rrit madhësinë nga 9.7-inç dhe 10.5-inç.

Çudi më vete është mbështetja për gjeneratën e parë të lapsit Apple Pencil që kushton 99 dollarë. Megjithatë çdo iPad tashmë vjen me një laps stylus.

iPad Air i ri gjithashtu ofron mbështetje për tastierën Smart Keyboard që është i disponueshëm për 159 dollarë.

Një tjetër detaj që bën diferencën është procesori. iPad Air i ri nuk përdor procesorin A12X që iPad Pro.

Tableti është i disponueshëm për të porositur online nga ky moment dhe dërgesat mbërrijnë javën e ardhshme. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Apple risjell iPad Air në treg me një version 10.5-inç

Apple risjell iPad Air në treg me një version 10.5-inç

1/3 e aplikacioneve antivirus në Android nuk ofrojnë fare mbrojtje

1/3 e aplikacioneve antivirus në Android nuk ofrojnë fare mbrojtje

Përleshje ndërmjet dy pasagjerëve në aeroplan, nuk mungoi as “kafshimi i hundës” (Video)

Përleshje ndërmjet dy pasagjerëve në aeroplan, nuk mungoi as “kafshimi i hundës” (Video)

Internet Archive do të ruajë përmbajtjet e Google+ edhe pas mbylljes më 2 Prill

Internet Archive do të ruajë përmbajtjet e Google+ edhe pas mbylljes më 2 Prill

Përcjellësit të dhëndrit i bie të fikët gjatë ceremonisë martesore – thyen dhëmbët (Video)

Përcjellësit të dhëndrit i bie të fikët gjatë ceremonisë martesore – thyen dhëmbët (Video)

ICT Awards në bashkëpunim me Aftësi për Punë S4J organizoi në Lezhë Bootkampin ICTS

ICT Awards në bashkëpunim me Aftësi për Punë S4J organizoi në Lezhë Bootkampin ICTS

Një studim thotë se ora inteligjente Apple Watch zbulon sëmundjet e zemrës

Një studim thotë se ora inteligjente Apple Watch zbulon sëmundjet e zemrës

Spotify e quan Apple monopol

Spotify e quan Apple monopol

Më se 300 mijë shikues prisnin momentin, kur një gjirafë do ta sillte të voglin në jetë (Video)

Më se 300 mijë shikues prisnin momentin, kur një gjirafë do ta sillte të voglin në jetë (Video)

Themeluesi i WhatsApp thotë se duhet të fshijmë Facebook

Themeluesi i WhatsApp thotë se duhet të fshijmë Facebook

Facebook tha se ka fshirë 1.5 milion video të sulmit ndaj xhamive në Zelandë

Facebook tha se ka fshirë 1.5 milion video të sulmit ndaj xhamive në Zelandë

Pse telefonët tanë kanë nevojë për më shumë se një kamër?

Pse telefonët tanë kanë nevojë për më shumë se një kamër?

Kosovarët manipulojnë popullatën australiane përmes faqeve në Facebook

Kosovarët manipulojnë popullatën australiane përmes faqeve në Facebook

Dalin në shitje laptopët Samsung Notebook 9 Pen dhe Notebook 9 Pro

Dalin në shitje laptopët Samsung Notebook 9 Pen dhe Notebook 9 Pro

Apple ka shkelur tre patenta të Qualcomm thotë një gjykatë Amerikane

Apple ka shkelur tre patenta të Qualcomm thotë një gjykatë Amerikane

Ketri i patrembur, bashkë me shqiponjën qëndroi në një degë (Foto)

Ketri i patrembur, bashkë me shqiponjën qëndroi në një degë (Foto)