Apple prezanton shërbimin me pagesë të titujve të lojërave Apple Arcade

26.03.2019 10:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Apple prezanton shërbimin me pagesë të titujve të lojërave Apple Arcade

Apple synon që të ndryshojë modelin e biznesit freemium me reklama të titujve të lojërave në favor të eksperiencave me akses të plotë dhe pa reklama të shkarkueshme në iOS, macOS dhe tvOS.

Në aktivitetin e mbajtur ditën e Hënë, Apple prezantoi Apple Arcade, shërbimin më të ri me pagesë për lojërat në mbarë produktet harduerike.

Ne duam ta bëjmë këtë eksperiencë edhe më të mirë,” tha CEO i Apple Tim Cook në skenë.

Abonimi përfshin 100+ lojëra të reja dhe ekskluzive ndërsa Apple premtoi të shtojë titujt të tjerë. Duket sikur kompania kërkon të përfshihen në zhvillimin e lojërave duke punuar së bashku me zhvilluesit.

Partnerët e parë janë Disney, Konami dhe Lego. Të gjitha lojërat do të luhen offline, e kundërta e asaj që Google prezantoi me projektin Stadia.

Abonimi do të ofrojë akses tek të gjitha përmbajtjet e lojërave pa reklama. Apple do ta integrojë direkt në dyqanin e aplikacioneve App Store duke ofruar një seksion më vete.

Shërbimi debuton në Vjeshtë. Apple vendosi të heshtë për çmimin por tha që do të ofrohet në 150 vende të botës. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë