Apple prezanton një shërbim video më 25 Mars

11.03.2019 23:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Apple prezanton një shërbim video më 25 Mars

Spekulimet për një aktivitet të Apple këtë Pranverë provuan të vërteta. Kompania do të mbajë një aktivitet më 25 Mars në Teatrin Steve Jobs në Kampusin e Apple në Cupertino.

Duke gjykuar nga ftesa e aktivitetit më në fund pritet të dëgjojmë diçka konkrete nga shërbimi video i Apple. Në fakt është përfolur se aktiviteti i Pranverës do të sillte shërbimin e lajmeve të Apple krahas atij të videove.

Tashmë i paqartë ngelet fati i shërbimit të lajmeve. Ekzistojnë mundësitë që gjithashtu të shohim iPad të rinj sepse prej vitesh kompania ka rifreskuar linjën në muajin Mars.

Sipas një raporti të analistit të njohur të Apple, kompania do të prezantojë këtë vit një iPad të ri 10.2-inç për të zëvendësuar modelin standard 9.7-inç.

Gjithashtu është spekuluar për përditësimin e iPad Mini dhe kufjet e wireless AirPods. Së fundi nga aktiviteti pritet të mësojmë për fatin e karikuesit wireless që mund të karikojë njëherazi një iPhone, Apple Watch dhe AirPods.

Në fakt AirPower duhej të kishte debutuar në 2018-ën por gjigandi Amerikan nuk ka dhënë mjaftueshëm informacion për gjenden e produktit që është prezantuar për herë të parë në 2017-ën. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Pas katër vitesh Apple rifreskon produktin e lënë në harresë

Pas katër vitesh Apple rifreskon produktin e lënë në harresë

Fotot e para të iOS 13 zbulojnë surpriza për besnikët e Apple

Fotot e para të iOS 13 zbulojnë surpriza për besnikët e Apple

Bie numri i punonjësve që përdorin kompjuter në biznese

Bie numri i punonjësve që përdorin kompjuter në biznese

Reali vendos përfundimisht për të ardhmen e Ramos

Reali vendos përfundimisht për të ardhmen e Ramos

Ish-bashkëshortja e njeriut më të pasur në botë dhuron gjysmën e pasurisë për bamirësi

Ish-bashkëshortja e njeriut më të pasur në botë dhuron gjysmën e pasurisë për bamirësi

Një ndërhyrje nga qielli e shpëton shoferin nga gjoba

Një ndërhyrje nga qielli e shpëton shoferin nga gjoba

Lufta ndaj piraterisë, AMA gjobit katër subjekte IPTV

Lufta ndaj piraterisë, AMA gjobit katër subjekte IPTV

Flota Amerikane “kërkon” 350 miliardë postime në rrjetet sociale

Flota Amerikane “kërkon” 350 miliardë postime në rrjetet sociale

Blerjet online, qeveria rrit taksën

Blerjet online, qeveria rrit taksën

Teknologjia kineze 5G përballë sigurisë kombëtare amerikane

Teknologjia kineze 5G përballë sigurisë kombëtare amerikane

HP prezantoi laptopë pjesërisht prej druri

HP prezantoi laptopë pjesërisht prej druri

Nvidia zbulon platformën Studio për laptopët që konkurrojnë me MacBook Pro

Nvidia zbulon platformën Studio për laptopët që konkurrojnë me MacBook Pro

Microsoft krijon të folur reale me inteligjencën artficiale

Microsoft krijon të folur reale me inteligjencën artficiale

Prezantohet laptopi i parë në botë me 5G

Prezantohet laptopi i parë në botë me 5G

Bosi i Huawei kundër një kundërpërgjigje Kineze ndaj Apple

Bosi i Huawei kundër një kundërpërgjigje Kineze ndaj Apple

Laptopët ZenBook dhe VivoBook zëvendësojnë trackpadin me një ekran

Laptopët ZenBook dhe VivoBook zëvendësojnë trackpadin me një ekran