Apple prezanton modelet e reja Phone 12, këto janë çmimet

13.10.2020 21:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Apple prezanton modelet e reja Phone 12, këto janë çmimet

Kompania Apple sonte prezantoi një seri të re të modeleve iPhone 12, si dhe disa pajisje të tjera.

Iphone 12 mbështet rrjetin super të shpejtë 5G, ka ekran 6,1 inç dhe ngjason me Iphone 5, por me skaje të drejta.

Ai do të shitet me një çmim prej 677 euro, dhe versioni i tij mini 5.4 inç do të ketë çmim 593 euro.

Iphone 12, cilindo që zgjidhni, do të zgjasë më shumë për nga ana e baterisë, gjë që është më shumë se një lajm i mirë.

Apple prezantoi pesë iPhone të ri këtë vit: SE, 12, 12 mini, 12 Pro dhe 12 Pro Max, gjë e cila nuk ka ndodhur kurrë.

Modelet e reja të iPhone mbështesin një rrjet pa tela 5G super të shpejtë, ndërsa disa telefona rivalë Android mbështesin vetëm versione me frekuencë më të ulët të rrjetit 5G. Këto modele kanë një xham mbrojtës qeramike, rezistuese ndaj thyerjes në rast të rënies.

Apple gjithashtu njoftoi se altoparlantët inteligjentë “HomePod mini” në të bardhë dhe gri do të jenë në shitje nga 16 nëntor, me një çmim prej 84 euro.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Apple prezanton modelet e reja Phone 12, këto janë çmimet

Apple prezanton modelet e reja Phone 12, këto janë çmimet

Kosova U21 shënon fitore kundër Andorrës

Kosova U21 shënon fitore kundër Andorrës

Shikoni si vjedh kjo ruse pa u vërejtur në dyqan – (video)

Shikoni si vjedh kjo ruse pa u vërejtur në dyqan – (video)

Si të parandaloni përhapjen e infeksionit në ambiente të mbyllura?

Si të parandaloni përhapjen e infeksionit në ambiente të mbyllura?

Gruaja e parë në botë që vdes pasi u infektua për herë të dytë me koronavirus

Gruaja e parë në botë që vdes pasi u infektua për herë të dytë me koronavirus

Vojvoda mesazh tifozëve: Më shumë se lojtarët, askush nuk dëshiron të fitoj

Vojvoda mesazh tifozëve: Më shumë se lojtarët, askush nuk dëshiron të fitoj

Cristiano Ronaldo rezulton pozitiv me Covid-19

Cristiano Ronaldo rezulton pozitiv me Covid-19

I shijshëm, i dobishëm: 5 arsye për konsumin e ftoit

I shijshëm, i dobishëm: 5 arsye për konsumin e ftoit

Zbulohen arsyet pse mungojnë Berisha, Zeneli dhe Zhegrova

Zbulohen arsyet pse mungojnë Berisha, Zeneli dhe Zhegrova

Kombëtarja niset për në Greqi, mungojnë Berisha, Zeneli dhe Zhegrova

Kombëtarja niset për në Greqi, mungojnë Berisha, Zeneli dhe Zhegrova

Krasniqi dhe Rrahimi: Do japim maksimumin ndaj Andorës

Krasniqi dhe Rrahimi: Do japim maksimumin ndaj Andorës

Real Madridi pas Erling Haalandit

Real Madridi pas Erling Haalandit

​Shkencëtarët zbulojnë mutacionet që shkaktojnë dëmtime të rënda nervore

​Shkencëtarët zbulojnë mutacionet që shkaktojnë dëmtime të rënda nervore

​11 shenja se mund të keni pasur koronavirus pa e ditur as vetë

​11 shenja se mund të keni pasur koronavirus pa e ditur as vetë

Shannen Doherty: Unë kam përgatitur një fustan funerali, dua të jem e bukur

Shannen Doherty: Unë kam përgatitur një fustan funerali, dua të jem e bukur

Trashi dhe Seferi: Japim maksimumin për të marrë 3 pikët me Lituaninë

Trashi dhe Seferi: Japim maksimumin për të marrë 3 pikët me Lituaninë