Apple nuk shet me MacBook Pro 2015

12.07.2018 19:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Apple nuk shet me MacBook Pro 2015

Nëse jeni duke kërkuar në treg për një MacBook Pro që nuk shfrytëzon ekskluzivisht portat USB-C, jeni pa fat. Sot, siç është vërejtur nga 9to5Mac, Apple ka ndërprerë shitjet e 2015 MacBook Pro, kompjuteri i tij i fundit që përfshin portat e nevojshme, duke përfshirë USB-A, HDMI dhe një slot të kartës SD të plotë.

2015 MacBook Pro ishte gjithashtu e fundit e Apple për të shfaqur një tastierë tradicionale. Pas lirimit të saj, kompania u ndërpre tek një mekanizëm i ri i tastierës së fluturave që ka çuar në disa probleme të besueshmërisë.

Vetëm muajin e kaluar, Apple pranoi se butonat në tastierë ishin të prirur për t’u ngjitur, për të përsëritur karakteret dhe për të mos u përgjigjur, kështu që kompania filloi një program shërbimi të zgjatur katër vjeçar.

Ndërprerja e modelit 2015 i lë konsumatorët me disa opsione, por asnjëri prej tyre nuk është veçanërisht i leverdisshëm. Apple padyshim do të preferonte që të merrni një Thunderbolt 3 dhe USB-C dongles të përmirësuar në MacBook Pro më të fundit.

Nëse keni nevojë për këto porta, Apple është ende duke shitur MacBook Air shumë të vjetër, por kjo është e vështirë për tu rekomanduar dikujt në këtë pikë. Nëse ende doni të merrni një nga MacBook Pro të vjetër, gjithmonë ekziston eBay ose Craigslist. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Studim: 87 për qind e femrave të bardha duan të bëjnë seks me meshkuj me ngjyrë

Studim: 87 për qind e femrave të bardha duan të bëjnë seks me meshkuj me ngjyrë

Tre hakerët shqiptarë që vodhën miliona dollarë: i paqartë fati i Liridon Musliut, Besart Hoxhës dhe Aldo Ymerajt

Tre hakerët shqiptarë që vodhën miliona dollarë: i paqartë fati i Liridon Musliut, Besart Hoxhës dhe Aldo Ymerajt

“Rrugëtim prej Kampioni”: Legjenda e ka merituar këtë

“Rrugëtim prej Kampioni”: Legjenda e ka merituar këtë

eBay akuzon Amazon se është përpjekur ti joshë tregtarët

eBay akuzon Amazon se është përpjekur ti joshë tregtarët

Icardi vesh Milanon me ngjyrat zikaltër, argjentinasi edhe një herë heroi i Interit

Icardi vesh Milanon me ngjyrat zikaltër, argjentinasi edhe një herë heroi i Interit

Shtypja e lartë e gjakut: Ushqimet që duhet shmangur për ta ulur atë

Shtypja e lartë e gjakut: Ushqimet që duhet shmangur për ta ulur atë

Raikkonen shtyn festën e Hamilton, Vettel gabon sërish

Raikkonen shtyn festën e Hamilton, Vettel gabon sërish

LG W7 është një konkurrent i lirë dhe i denjë i Apple Watch 4

LG W7 është një konkurrent i lirë dhe i denjë i Apple Watch 4

Pranon Gattuso: Interi e meritoi më shumë fitoren

Pranon Gattuso: Interi e meritoi më shumë fitoren

Aksionet e Lenovo në tatëpjetë pas raportit të Bloomberg

Aksionet e Lenovo në tatëpjetë pas raportit të Bloomberg

Icardi: Goli në minutën e 93-të e bën fitoren edhe më të bukur, e merituam

Icardi: Goli në minutën e 93-të e bën fitoren edhe më të bukur, e merituam

Mbani erë të keqe aty poshtë? Këto janë 4 arsyet pse zona juaj intime ‘qelbet’

Mbani erë të keqe aty poshtë? Këto janë 4 arsyet pse zona juaj intime ‘qelbet’

Telekom Srbija ka dhënë 61 milion euro për Telekom Albania, në garë edhe ALBtelecom

Telekom Srbija ka dhënë 61 milion euro për Telekom Albania, në garë edhe ALBtelecom

Spalletti: Skuadra që luajti futboll më të mirë, e fitoi ndeshjen

Spalletti: Skuadra që luajti futboll më të mirë, e fitoi ndeshjen

Inter 1-0 Milan: Notat e lojtarëve, Vecino më i miri

Inter 1-0 Milan: Notat e lojtarëve, Vecino më i miri

Rënia e vlerës së monedhave kriptografike rikthen çmimet e kartave grafike në normalitet

Rënia e vlerës së monedhave kriptografike rikthen çmimet e kartave grafike në normalitet