Apple mund të lançojë disa iPhone pa prekje 3D për të ulur shpenzimet

30.04.2018 11:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Apple mund të lançojë disa iPhone pa prekje 3D për të ulur shpenzimet

Në janar, analisti i KGI Securities, Ming-Chi Kuo, zbuloi tre modele të reja të mundshme të iPhone që Apple mund të lëshojë këtë vit. Njëri prej tyre ishte një përsëritje prej 6.1 inç që do të merrte hua disa elementë nga të dy modelet e iPhone X dhe iPhone 8. Kuo vuri në dukje më parë se modeli prej 6.1 inç nuk do të kishte prekje 3D, dhe tani kemi më shumë detaje rreth kësaj.

Ming-Chi Kuo parashikon që telefoni i ri prej 6.1 inç i Apple do të ketë një ekran të përditësuar. Ky ekran i ri  do të rrisë shpenzimet midis  $ 23 dhe $ 26, duke bërë që Kuo të parashikojë se për shkak se moduli i ri i ekranit të Apple është më i shtrenjtë, mund të heqë dorë nga veçoritë 3D Touch për të balancuar shpenzimet.

Sipas Kuo, iPhone-i i ri 6.1 inç do të përdorë diçka të quajtur teknologjia CGS (Cover Glass Sensor) që do të lejojë që ekrani të jetë më i lehtë dhe më rezistent ndaj përplasjeve. Sipas memorandumit të faqes kineze së internetit Feng,

Moduli i prekjes i iPhone gjithashtu do të zhvendoset nga paneli i ekranit në xhamin sipërfaqësor. IPhone i ri gjithashtu do të ketë një shtresë sensori të hollë, por është e paqartë se çfarë është saktësisht dhe çfarë bën.

Heqja e 3D Touch nuk duket shumë  pasi është mjaft e  polarizuar – disa përdorues e shohin si  të dobishme, ndërsa të tjerët si të padobishme. Apple gjithashtu thuhet se po zhvillon një  teknologji të re duke përfshirë kontrollet e padukshme të gjesteve dhe një ekran të lakuar.

Gjithashtu parashikohet se Apple do të përdorë ekranin e ri CGS në të gjitha modelet e reja të iPhone në 2019 dhe se 3D Touch mund të hiqet nga të gjithë celularët iPhone në të ardhmen. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Eno Popi largohet nga ‘Wake up’ për një projekt tjetër, ku do ta shikoni sezonin e ri

Eno Popi largohet nga ‘Wake up’ për një projekt tjetër, ku do ta shikoni sezonin e ri

Trajneri i njohur, Munishi: Mund të më thonë se po bëhem si Mourinho – por me mua si trajner, Kosova do synonte kualifikimin në Botëror ose Evropian  

Trajneri i njohur, Munishi: Mund të më thonë se po bëhem si Mourinho – por me mua si trajner, Kosova do synonte kualifikimin në Botëror ose Evropian  

Zbuteni dhimbjen në muskuj!

Zbuteni dhimbjen në muskuj!

Marinën 'e kryqëzojnë' për photoshop, Luana Vjollca bën reagimin emiocionues

Marinën 'e kryqëzojnë' për photoshop, Luana Vjollca bën reagimin emiocionues

Pogba: Kante dhe Matuidi i kanë nga 15 mushkri

Pogba: Kante dhe Matuidi i kanë nga 15 mushkri

Edhe pse kishte pësuar lëndime të rënda trupore në aksident trafiku, pacienti këndonte derisa mjekët i vënin allçi dhe ia shëronin plagët (Video)

Edhe pse kishte pësuar lëndime të rënda trupore në aksident trafiku, pacienti këndonte derisa mjekët i vënin allçi dhe ia shëronin plagët (Video)

Zaimina Vasjari dhe Seldi kanë diçka për të thënë dhe nuk ka të bëjë me muzikën

Zaimina Vasjari dhe Seldi kanë diçka për të thënë dhe nuk ka të bëjë me muzikën

Performanca e artë e njeriut të ndeshjes, Modric me statistika të shkëlqyera ndaj Argjentinës

Performanca e artë e njeriut të ndeshjes, Modric me statistika të shkëlqyera ndaj Argjentinës

Këto turiste seksi po e zbukurojnë secilin vend që po e vizitojnë

Këto turiste seksi po e zbukurojnë secilin vend që po e vizitojnë

Sa shpesh duhet të hajë fëmija mish të kuq?

Sa shpesh duhet të hajë fëmija mish të kuq?

Elvana Gjata publikon foton seksi, e ëma e Oriola Marashit ka diçka për t'i thënë

Elvana Gjata publikon foton seksi, e ëma e Oriola Marashit ka diçka për t'i thënë

Ariu mbyllet në veturë dhe bllokon dyert, nevojitet të thyhet xhami për t’ia mundësuar daljen (Video)

Ariu mbyllet në veturë dhe bllokon dyert, nevojitet të thyhet xhami për t’ia mundësuar daljen (Video)

Maradona ndez gjithë argjentinasit, puth fanellën e Messit dhe lutet për fitore

Maradona ndez gjithë argjentinasit, puth fanellën e Messit dhe lutet për fitore

Kështu u flladitën këto 20 bukuroshe përvëluese në ditën e parë të verës

Kështu u flladitën këto 20 bukuroshe përvëluese në ditën e parë të verës

Këta janë artistët që do të performojnë në të njëjtën skenë me Dua Lipën

Këta janë artistët që do të performojnë në të njëjtën skenë me Dua Lipën

Erëza shëruese të cilat çdo gjelle ia përmirëson shijen: Pesë mënyra se si ta përdorni shafranin!

Erëza shëruese të cilat çdo gjelle ia përmirëson shijen: Pesë mënyra se si ta përdorni shafranin!