Apple mendon heqjen e portit të kufjeve edhe nga MacBook Pro

17.09.2016 09:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Apple mendon heqjen e portit të kufjeve edhe nga MacBook Pro

Një tjetër shtytje e madhe për të ardhmen e teknologjisë pa tela, kompania e njohur Apple mendon të heqë portin e kufjeve edhe nga laptopët MacBook, njëjtë sikurse ka bërë me iPhone.

Përdoruesit thonë se në anketën e fundit nga Apple është përfshirë edhe pyetja se a do të përdornin apo jo portin e kufjeve në MacBook Pro me ekran Retina, transmeton Koha.net. (shih foton)

Me sa duket, Apple është duke konsideruar kërkesën për këtë veçori dhe ndoshta mund të detyrohet që të heqë portin e kufjeve nëse një përqindje e lartë e përdoruesve nuk kanë ndërmend ta përdorin atë.

Por, në anën tjetër, ndoshta Apple do ta heqë njëmend portin e kufjeve pavarësisht se çfarë thonë përdoruesit. Kjo mbetet të shihet në të ardhmen.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Formacionet startuese: Shkëndija në prag të kualifikimit në raundin tjetër

Formacionet startuese: Shkëndija në prag të kualifikimit në raundin tjetër

“Shpikësit Shqiptarë” flasin në Opinion për arritjet dhe rrugëtimin e tyre në ICT Awards

“Shpikësit Shqiptarë” flasin në Opinion për arritjet dhe rrugëtimin e tyre në ICT Awards

Hoqi dorë nga puna, apartamenti dhe shtëpia që i kishte në Londër, për të jetuar në shtëpinë e ndërtuar me materiale të riciklueshme në malet e Walesit (Foto)

Hoqi dorë nga puna, apartamenti dhe shtëpia që i kishte në Londër, për të jetuar në shtëpinë e ndërtuar me materiale të riciklueshme në malet e Walesit (Foto)

Oriola Marashi 'trondit' jugun e Shqipërisë me pozat e saj super sensuale

Oriola Marashi 'trondit' jugun e Shqipërisë me pozat e saj super sensuale

City rikthen sytë nga Pjanici

City rikthen sytë nga Pjanici

Ai e shëroi diabetin pa asnjë ilaç, duke përdorur këtë pije!

Ai e shëroi diabetin pa asnjë ilaç, duke përdorur këtë pije!

Po dilni me dikë por nuk keni besim tek ai? Ja çfarë duhet të bëni!

Po dilni me dikë por nuk keni besim tek ai? Ja çfarë duhet të bëni!

Alisson është afër transferimit te Liverpooli

Alisson është afër transferimit te Liverpooli

Ndotja e planetit, celularët dhe internet po luajnë rol

Ndotja e planetit, celularët dhe internet po luajnë rol

Samanta me pozë provokuese, duket joshëse në këtë veshje!

Samanta me pozë provokuese, duket joshëse në këtë veshje!

Afërdita Dreshaj me shoqe ‘vërshojnë’ plazhin në Miami!

Afërdita Dreshaj me shoqe ‘vërshojnë’ plazhin në Miami!

Interi i ofron Brozovicit rinovim të kontratës

Interi i ofron Brozovicit rinovim të kontratës

Super fryti: Hani boronica për ta zvogëluar deri në 32% rrezikun për sulm në zemër

Super fryti: Hani boronica për ta zvogëluar deri në 32% rrezikun për sulm në zemër

Vajza e Barack Obamës ‘spektakël’ në mes të Parisit, puthje dhe…

Vajza e Barack Obamës ‘spektakël’ në mes të Parisit, puthje dhe…

Tayna i gëzohet edhe një tjetër suksesi

Tayna i gëzohet edhe një tjetër suksesi

Interi mund të shesë Perisicin dhe Candrevan për Chiesan

Interi mund të shesë Perisicin dhe Candrevan për Chiesan