Apple iPhone 11 me një veçori emocionuese

30.05.2019 02:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Apple iPhone 11 me një veçori emocionuese

Nëse pëlqeni dizajnin e bukur të Apple, modelet e shëmtuara iPhone 11 dhe iPhone XR2 nuk janë për ju. Por nëse shikoni përtej pamjes së tyre të jashtme, një raport i ri thotë se do të gjeni diçka shumë të zgjuar në brendësi.

Duke cituar burimet e furnizimit, sajti Japonez Macotakara zbuloi se Apple po punon në teknologjinë e dyfishtë Bluetooth audio për iPhone e rinj.

Çfarë do të thotë kjo për konsumatorët? Përdoruesit mund të dërgojnë audio nga telefoni i tyre tek dy pajisje Bluetooth në të njëjtën kohë, diçka që pritet të ketë përfitime reale të drejtpërdrejta.

Me Bluetooth audio e dyfishtë, dy persona mund të dëgjojnë të njëjtën këngë me setin e tyre të kufjeve wireless AirPods. Macotakara thotë se implementimi i Apple mund të ndajë sinjalet e Bluetooth në një mënyrë që iPhone të lidhet me sistemin infotainment të makinave për drejtimet GPS si dhe të dërgojnë muzikë në kufjet e dikujt tjetër në makinë.

Këto janë vetëm dy skenarë të disa që mund të vihen në përdorim. Për më tepër nuk po flasim për një teknologji të fundit sepse Samsung ka integruar Bluetooth audion e dyfishtë që prej Galaxy S8.

Kjo do të thotë se Apple mund të kalojë gjeneratat e reja dhe dy të fundit të iPhone në Bluetooth audion e dyfishtë me një përditësim të iOS. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve