Apple do të transmetoj ngjarjen e lansimit të iPhone ‘live’ në Twitter

12.09.2018 10:47
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Apple do të transmetoj ngjarjen e lansimit të iPhone ‘live’ në Twitter

Apple do të transmetojë ngjarjen e iPhone ‘live’ në Twitter për herë të parë sot, pasi gjiganti teknologjik përgatitet të zbulojë telefonin e tij të fundit.

Kompania amerikane e telefonave do t’u lejojë njerëzve të shohin ngjarjen drejtpërdrejt në faqen e medias sociale, duke zgjeruar mundësinë e shikimit dhe duke thyer kështu një traditë të gjatë, që u lejonte shikuesve të shikonin atë vetëm nëpërmjet faqes së internetit të kompanisë.

Apple pritet të përdorë ngjarjen në teatrin Steve Jobs në kampusin Cupertino për të zbuluar deri në tre versione të reja të iPhone.

Një orë e re Apple Watch dhe modeli i ri iPad Pro gjithashtu mund të shfaqen gjatë ngjarjes, sipas analistëve të industrisë.

Më parë këtë vit, Apple u bë kompania e parë për të arritur një vlerë tregu prej një trilion dollarësh.

Megjithatë, gjiganti i teknologjisë përballet me një presion gjithnjë në rritje në tregun e telefonave, me Samsung dhe Huawei midis konkurrentëve të dalluar që tashmë kanë lansuar rivalë të vlerësuar të iPhone këtë vit.

Google pritet gjithashtu të njoftojë një version të ri të telefonit të tyre Pixel, gjatë ngjarjes së lansimit në tetor.

Linja e re iPhone do të shfaqë një version të rifreskuar të iPhone X – që u prezantua vitin e kaluar, së bashku me një pajisje me ekran më të madh dhe një iPhone më të lirë që do të shfaqë gjithashtu panelin me ekran të plotë të iPhone X dhe teknologjinë Face ID.

Ngjarja e sotme e Apple që mbahet në Cupertino të Kalifornisë, fillon në orën 7 pasdite sipas kohës sonë. Për të parë transmetimin e drejtpërdrejt, duhet të vizitoni llogarinë e kompanisë në Twitter duke klikuar këtu. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


City dorëzohet para kërkesave të Sterling, kampionët pranojnë rritjen e ndjeshme të pagës së anglezit

City dorëzohet para kërkesave të Sterling, kampionët pranojnë rritjen e ndjeshme të pagës së anglezit

Njihuni me çiftin që tri vite konsumon vetëm fruta, pretendojnë se kanë humbur peshë dhe po ndihen më të rinj (Foto/Video)

Njihuni me çiftin që tri vite konsumon vetëm fruta, pretendojnë se kanë humbur peshë dhe po ndihen më të rinj (Foto/Video)

Ahmedi largohet nga Maribori, transferohet në Izrael

Ahmedi largohet nga Maribori, transferohet në Izrael

Ndoshta pritjet janë të tepërta për Liverpoolin – thotë Wijnaldum

Ndoshta pritjet janë të tepërta për Liverpoolin – thotë Wijnaldum

Zinedine Zidane e sheh Antoine Griezmann si pjesë të projektit te Manchester Unitedit

Zinedine Zidane e sheh Antoine Griezmann si pjesë të projektit te Manchester Unitedit

Ena me pasta u ‘ngjall’ papritmas, kërceu dhe u rrotullua mbi dollap (Video)

Ena me pasta u ‘ngjall’ papritmas, kërceu dhe u rrotullua mbi dollap (Video)

Eksod i madh i yjeve të futbollit nga Superliga kineze në Evropë

Eksod i madh i yjeve të futbollit nga Superliga kineze në Evropë

Guardiola: Nuk e shes De Bruynen as për 250 milionë euro

Guardiola: Nuk e shes De Bruynen as për 250 milionë euro

Pesë ndeshje – pesë fitore, Saint Etienne ishte viktima e radhës e PSG

Pesë ndeshje – pesë fitore, Saint Etienne ishte viktima e radhës e PSG

“Ishulli i Pasqyrave” në të cilin jetojnë 200 binjakë (Foto)

“Ishulli i Pasqyrave” në të cilin jetojnë 200 binjakë (Foto)

Mavraj pritet nga tifozët e Arisit: Basha më bindi të vijë

Mavraj pritet nga tifozët e Arisit: Basha më bindi të vijë

Grezda në krahë të Gerrard, trajneri anglez fjalë të mëdha për shqiptarin

Grezda në krahë të Gerrard, trajneri anglez fjalë të mëdha për shqiptarin

Ishulli i vogël shënon vjedhjen e parë pas 20 vitesh (Foto)

Ishulli i vogël shënon vjedhjen e parë pas 20 vitesh (Foto)

Ata që nuk blen asnjë lojtarë kundër rekordmenëve për blerje – Tottenham pret Liverpoolin, formacioni më i mirë i kombinuar

Ata që nuk blen asnjë lojtarë kundër rekordmenëve për blerje – Tottenham pret Liverpoolin, formacioni më i mirë i kombinuar

Real Madridi klubi më i mirë në Spanjë në shekullin e XXI-të, Barcelona pas tyre

Real Madridi klubi më i mirë në Spanjë në shekullin e XXI-të, Barcelona pas tyre

Gjyshja nuk ndalon së qeshuri derisa përfundon së lexuari një përrallë për nipin (Video)

Gjyshja nuk ndalon së qeshuri derisa përfundon së lexuari një përrallë për nipin (Video)