Apple anulon përfundimisht karikuesin wireless AirPower pas dy vitesh nga prezantimi

29.03.2019 22:40
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Apple anulon përfundimisht karikuesin wireless AirPower pas dy vitesh nga prezantimi

Ka kaluar më shumë se një vit që kur Apple për herë të parë prezantoi AirPower, një pajisje karikimi wireless për iPhone, Apple Watch dhe AirPods në të njëjtën kohë.

Atë kohë Apple tha se pajisja do të bëhej e disponueshme në 2018-ën. Por pasi e prezantoi në Shtator të 2017, Apple nuk zgjidhte dot problemin e mbinxehjes dhe sfidat me menaxhimin e energjisë për të finalizuar produktin.

Tashmë Apple ka vendosur ta tërheqë plotësisht nga tregu. Sipas TechCrunch, Apple ka konfirmuar se projekti AirPower është anuluar.

Ndërsa kishte prej atyre të teorizonin se AirPower më në fund do të debutonte këtë muaj, mesa duket kjo nuk është çështja. Debutimi i kufjeve të reja AirPods me karikim wireless vetëm sa i hodhën benzinë zjarrit me shpresën se një karikues wireless po vinte.

Apple asnjëherë nuk foli zyrtarisht për AirPower por në Shtator u konfirmuar se pajisja arrinte temperatura shumë të larta dhe Apple nuk krijonte dot një dizajn që ta eliminonte apo përballonte.

Padyshim nëse do të kishte debutuar, AirPower do të ishte një produkt shumë i dobishëm por ka ngelur që telefonët, tabletët dhe aksesorët Apple ti karikojmë veçmas. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Rodgers: Kur kisha  infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Rodgers: Kur kisha infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Efektet e lëngut të patates

Efektet e lëngut të patates

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

16 gjërat idiote për të cilat gratë shpenzojnë para (Foto)

16 gjërat idiote për të cilat gratë shpenzojnë para (Foto)

Trejsi Sejdini reagon për videon erotike që po çmend rrjetin (FOTOT)

Trejsi Sejdini reagon për videon erotike që po çmend rrjetin (FOTOT)