Aplikacioni iCloud në Windows 10 më i fuqishëm se asnjëherë më parë

12.06.2019 12:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Aplikacioni iCloud në Windows 10 më i fuqishëm se asnjëherë më parë

Apple dhe Microsoft kanë punuar së bashku për të krijuar një aplikacion të ri iCloud për Windows 10.

Ndërsa aplikacioni ka qenë i disponueshëm prej kohësh në Windows, aplikacioni i ri është i disponueshëm nga Microsoft Store dhe përmban një funksion për sinkronizimin e skedarëve i cili është i bazuar në të njëjtën teknologji si të Files On-Demand në OneDrive.

Kjo do të thotë se përdoruesit mund të aksesojnë skedarët e iCloud në një kompjuter Windows 10 pa qenë nevoja si sinkronizojnë plotësisht duke kursyer hapësirë disku.

Skedari do të jetë plotësisht i aksesueshëm në desktop. iCloud gjithashtu do të integrohet në File Explorer brenda Windows 10-ës me foldera dhe aplikacione të ndara si Keynote, Numbers dhe Pages.

Është surprizuese por edhe inkurajuese të shohim Microsoft dhe Apple të punojnë së bashku me një aplikacion Windows, veçanërisht Apple duke përdorur API e Windows.

Kjo mund të sinjalizojë ardhjen e aplikacioneve të tjera të Apple TV dhe Music në Windows në të ardhmen. Aplikacioni i ri iCloud është i disponueshëm në Windows në Microsoft Store. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)