Apex Legends po vjen në Android dhe iOS

08.05.2019 23:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Apex Legends po vjen në Android dhe iOS

Si do tja bëjnë Respawn dhe EA për të mbajtur ritmin në rritje të lojës shumë popullor Apex Legends? Të bëjë atë që bëri Epic me Fortnite duke sjellë lojën tek telefonët dhe tabletët.

EA tha se kompania do të lançojë versione të lojës battle-royale Apex Legends bazuar në Titanfall për platformat mobile. Kompania nuk foli rreth specifikave të lojës as datë ssë debutimit por tha se Android dhe iOS janë në planet e Apex Legends.

EA më shumë se askush ka nevojë që loja të zgjerohet në platformat mobile. Kompania zbuloi se fitimet kanë rënë ndjeshëm krahasuar me një vit më parë pavarësisht debutimit të Apex.

Edhe pse loja e madhe Anthem pati shitje të forta në ditët e para, nuk përmbushi dot pritshmëritë e kompanisë. Apex duhet të gjenerojë të ardhura të fuqishme për të mbështetur financat e kompanisë derisa titulli i ardhsëm i madh i EA të mbërrijë. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Google kundër aplikacioneve të cilat shesin drogë

Google kundër aplikacioneve të cilat shesin drogë

T-Series, kanali i parë në YouTube me 100 milionë abonentë

T-Series, kanali i parë në YouTube me 100 milionë abonentë

Rekord Evropian për transmetimet e të dhënave mbi fibrat optike

Rekord Evropian për transmetimet e të dhënave mbi fibrat optike

Google Maps fillon raportimin e kamerave të shpejtësisë në 40 vende të botës

Google Maps fillon raportimin e kamerave të shpejtësisë në 40 vende të botës

Puna nga shtëpia, një prej trendeve globale në rritje

Puna nga shtëpia, një prej trendeve globale në rritje

Përkeqësohet gjendja shëndetësore e Assange në burg

Përkeqësohet gjendja shëndetësore e Assange në burg

E-mailet Konfidenciale të Gmail vinë edhe në G Suite

E-mailet Konfidenciale të Gmail vinë edhe në G Suite

Huawei kërkon nga një gjykate Amerikane të anulojë sanksionet

Huawei kërkon nga një gjykate Amerikane të anulojë sanksionet

Apple: Ja arsyet pse App Store nuk është monopol

Apple: Ja arsyet pse App Store nuk është monopol

Indeksimi mobil bëhet standard në Google Search

Indeksimi mobil bëhet standard në Google Search

Apple iPhone 11 me një veçori emocionuese

Apple iPhone 11 me një veçori emocionuese

Microsoft kujton nostalgjikët me ringjalljen e mausit “legjendar”

Microsoft kujton nostalgjikët me ringjalljen e mausit “legjendar”

Microsoft flet për një sistem operativ “modern”

Microsoft flet për një sistem operativ “modern”

Shitet për 1.3 milionë dollarë laptopi me gjashtë lloje maluerësh

Shitet për 1.3 milionë dollarë laptopi me gjashtë lloje maluerësh

22-vjeçari i verbër dhe me autizëm përloti dhe ngriti në këmbë jurinë e “America’s Got Talent”

22-vjeçari i verbër dhe me autizëm përloti dhe ngriti në këmbë jurinë e “America’s Got Talent”

Galaxy Fold shtyhet për në muajin Qershor

Galaxy Fold shtyhet për në muajin Qershor