Apex Legends përjashton 335 mijë lojtarë që mashtronin

11.03.2019 16:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Apex Legends përjashton 335 mijë lojtarë që mashtronin

355 mijë lojtarë janë kapur duke mashtruar në lojën shumë popullore Apex Legends dhe të gjithë po përdornin versionin PC të lojës tha studioja që ka krijuar.

Respawn Entertainment tha se do të qëndrojë sekret me planet e kompanisë për të luftuar manipulimin e lojës duke mos i paralajmëruar ata që thyejnë rregullat.

Apex Legends tërhoqi 50 milionë lojtarë në një muaj. Shpeshherë krahasohet me Fortnite që ka 200 milion lojtarë dhe u lançua në 2017-ën.

Të dy lojëra aksion hyjnë në kategorinë “battle royale” ku lojtarët luftojnë me njëri tjetrin derisa një i vetëm të ngelet.

Në Apex Legends lojtarët luajnë në ekipe prej 3 vetash dhe jo si individë. Ato zgjedhin një prej 8 karaktereve të ofruara secili me aftësi dhe role të ndryshme.

Apex Legends gjithashtu ka grafike më reale sesa Fortnite. Ajo bazohet tek puna që Respawn ka bërë me Titanfall 2.

Në një postim në rrjetin social Reddit, Respawn tha se do të shtojë një funksionalitet ku të dyshuarit që bëjnë hile do të kalojnë nëpër një platformë që nuk manipulohet dot si Easy Anti-Chet.

Aktualisht ky shërbim po funksionon por lufta kundër manipuluesve dhe mashtrueseve nuk do të përfundojnë asnjë herë tha kompania. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Apex Legends përjashton 335 mijë lojtarë që mashtronin

Apex Legends përjashton 335 mijë lojtarë që mashtronin

Nvidia blen prodhuesin Izraelit të çipeve për qendrat e të dhënave

Nvidia blen prodhuesin Izraelit të çipeve për qendrat e të dhënave

Udhëtimi me veturë nëpër rrugë, anash së cilës ka borë disa metra të lartë (Video)

Udhëtimi me veturë nëpër rrugë, anash së cilës ka borë disa metra të lartë (Video)

A duhet të brengoseni për humbjen e shpejtë të peshës? Diabeti mund të jetë një nga arsyet

A duhet të brengoseni për humbjen e shpejtë të peshës? Diabeti mund të jetë një nga arsyet

Njihuni me telefonin pa porta Vivo Apex 2019

Njihuni me telefonin pa porta Vivo Apex 2019

Protesta në Rusi për lirinë në internet

Protesta në Rusi për lirinë në internet

Pasi ta mësoni këtë nuk do ta përzieni më kafen me qumësht kurrë

Pasi ta mësoni këtë nuk do ta përzieni më kafen me qumësht kurrë

Procesorët e rinj të telefonëve do të suportojnë kamera deri në 192-megapiksel

Procesorët e rinj të telefonëve do të suportojnë kamera deri në 192-megapiksel

Gruaja që humbi 82 kilogramë, pasi hoqi dorë nga ky ves

Gruaja që humbi 82 kilogramë, pasi hoqi dorë nga ky ves

Si ndikon moti me shi në sjelljet e njerëzve

Si ndikon moti me shi në sjelljet e njerëzve

A fshihet një sulm kibernetik Amerikan pas ndërprerjes së elektricitetit në Venezuelë?

A fshihet një sulm kibernetik Amerikan pas ndërprerjes së elektricitetit në Venezuelë?

Adoleshenti krijon të brendshmet që tregojnë kancerin e gjirit

Adoleshenti krijon të brendshmet që tregojnë kancerin e gjirit

Ja sesi Huawei ishte përpjekur të shitej tek Motorola për 7.5 miliardë dollarë

Ja sesi Huawei ishte përpjekur të shitej tek Motorola për 7.5 miliardë dollarë

Gattuso rrezikon mungesën në derbi

Gattuso rrezikon mungesën në derbi

Studimi i ri tregon që ilaçet kundër hipertensionit shkaktojnë kancer

Studimi i ri tregon që ilaçet kundër hipertensionit shkaktojnë kancer

Del në shitje shtëpia e ndërtuar më 1960, me enterier të ruajtur në mënyrë të përkryer (Foto)

Del në shitje shtëpia e ndërtuar më 1960, me enterier të ruajtur në mënyrë të përkryer (Foto)