Analisti i shquar i Apple parashikon sukses të paprecedent për Galaxy S10

10.03.2019 01:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Analisti i shquar i Apple parashikon sukses të paprecedent për Galaxy S10

Analisti i shquar për parashikimet e tij rreth produkteve të Apple ka diçka për të thënë edhe për Samsung.

Ming Chi-Kuo parashikon 40 deri në 45 milion shitje për Galaxy S10-ën në vend të 30-35 milionë që kanë parashikuar shumica e analistëve.

Sipas tij arsyeja kryesore për këtë trend më pozitiv sesa është parashikuar për flashipët e rinj të Samsung është diferencimi i dukshëm me telefonët e Apple.

Kuo thotë se konsumatorët do të zgjedhin një Galaxy S10 përpara iPhone të 2018-ës për disa arsye: skaneri ultrasonik, kamera e trefishtë dhe karikimi wireless i telefonit dhe aksesorëve.

Ai ka parashikuar që këtë vit edhe Apple të sjellë telefonët e parë me tre kamera të pasme por deri atëherë Galaxy S10 do të shijojë një shëtitje të patrazuar në vëmendjen e konsumatorëve.

Do të jetë fundi i vitit kur iPhone të arrijë ritmin e Galaxy S10-ës dhe fituesi më i madh nga kjo do të jetë furnizuesi me kamera i Apple.

Një tjetër arsye pse Galaxy S10-ta do të performojë më mirë është interesi i lartë ndaj serive në Kinë. Apple nuk ka arritur do të impresionojë konsumatorët dhe adhuruesit Kinezë. Ata që janë në kërkim të një brendi të huaj, Samsung padyshim do të jetë aty për të mbushur këtë boshllëk. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Analisti i shquar i Apple parashikon sukses të paprecedent për Galaxy S10

Analisti i shquar i Apple parashikon sukses të paprecedent për Galaxy S10

Senatorja Amerikane kërcënon me shpërbërje Amazon, Facebook dhe Google nëse zgjidhet presidente në 2020

Senatorja Amerikane kërcënon me shpërbërje Amazon, Facebook dhe Google nëse zgjidhet presidente në 2020

Mutacionet e tumoreve përcaktojnë suksesin e imunoterapisë

Mutacionet e tumoreve përcaktojnë suksesin e imunoterapisë

Zbrazi ujin mbi rrobe gjatë emisionit televiziv, harroi se e ka maskën në fytyrë kur deshi të pinte (Video)

Zbrazi ujin mbi rrobe gjatë emisionit televiziv, harroi se e ka maskën në fytyrë kur deshi të pinte (Video)

SHBA procedim penal ndaj themeluesve të OneCoin

SHBA procedim penal ndaj themeluesve të OneCoin

Mësoni se çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk keni pirë alkool për 28 ditë

Mësoni se çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk keni pirë alkool për 28 ditë

Qeni që kujdeset për bagëtinë, mund të zëvendësohet me dronin që leh (Video)

Qeni që kujdeset për bagëtinë, mund të zëvendësohet me dronin që leh (Video)

Facebook teston një version të “Watch Party” për Instagram

Facebook teston një version të “Watch Party” për Instagram

Si ndikon alkooli në trurin tuaj?

Si ndikon alkooli në trurin tuaj?

Kur do të hiqet roamingu mes Shqipërisë dhe Kosovës?

Kur do të hiqet roamingu mes Shqipërisë dhe Kosovës?

Çfarë i ndodhë trupit tuaj nëse hani 3 hurma në ditë për një javë rresht?

Çfarë i ndodhë trupit tuaj nëse hani 3 hurma në ditë për një javë rresht?

Bashkëshortët që për 15 vjet, porosisin ushqimin e njëjtë në të njëjtin restorant (Foto)

Bashkëshortët që për 15 vjet, porosisin ushqimin e njëjtë në të njëjtin restorant (Foto)

SHBA procedim penal nga themeluesve të OneCoin

SHBA procedim penal nga themeluesve të OneCoin

Çka duhet të dini për lëkurën? Stresi, çokollata, sapuni…Si ta mbajmë të shëndetshme

Çka duhet të dini për lëkurën? Stresi, çokollata, sapuni…Si ta mbajmë të shëndetshme

Ky ilaç shëron shpejt depresionin

Ky ilaç shëron shpejt depresionin

Mësojuani fëmijëve këto 5 gjëra kur janë të vegjël, që ata të jenë të lumtur të rritur

Mësojuani fëmijëve këto 5 gjëra kur janë të vegjël, që ata të jenë të lumtur të rritur