Amerikani që lëviz me skateboard me 112 kilometra në orë nëpër alpet e Francës (Video)

21.01.2019 22:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Amerikani që lëviz me skateboard me 112 kilometra në orë nëpër alpet e Francës (Video)

Videoja e publikuar më poshtë shfaq një adoleshent i cili nuk heziton të lëvizë me 112 kilometra në orë nëpër alpet francezë me skateboard, duke bërë kështu që veturat që i parakalonte të dukeshin thuajse nuk janë duke lëvizur.

Josh Neuman, 19-vjeç nga Charlotte i Karolinës së Veriut, ishte në një udhëtim njëjavor në Evropë gjatë vitit të kaluar, transmeton Telegrafi.

Kurse gjatë qëndrimit në alpet franceze ai ka filmuar veten duke lëvizur me 112 kilometra në orë me skateboard, ku vetëm një lëvizje më e vogël e gabuar ka mundur t’i kushtojë me jetë.

“Shpejtësia mesatare që lëvizja me skateboard ka qenë 70 kilometra në orë, por ajo u rrit kur fillova të zbres nga alpet franceze”, ka deklaruar Josh. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Zbulohet aksidentalisht kura kundër rënies së flokëve

Zbulohet aksidentalisht kura kundër rënies së flokëve

Ramos: Ne jemi në garë për titull

Ramos: Ne jemi në garë për titull

Tjetër ndeshje, tjetër fitore – Z Mobile Prishtina fiton bindshëm ndaj kampionit Bashkimi

Tjetër ndeshje, tjetër fitore – Z Mobile Prishtina fiton bindshëm ndaj kampionit Bashkimi

Tifozët e Atleticos i hodhën Courtoisit lodra në formë minjsh gjatë derbit të Madridit

Tifozët e Atleticos i hodhën Courtoisit lodra në formë minjsh gjatë derbit të Madridit

Si të shpëtosh nga gërhitja me një truk të vetëm

Si të shpëtosh nga gërhitja me një truk të vetëm

Interi i kthehet fitores pas tri humbjeve, vendos goli i Lautaros në triumfin ndaj Parmas

Interi i kthehet fitores pas tri humbjeve, vendos goli i Lautaros në triumfin ndaj Parmas

Parma 0-1 Inter, notat e lojtarëve

Parma 0-1 Inter, notat e lojtarëve

Pasi talli Griezmannin me festimin e golit, Ramos pëlqen një postim tallës në Instagram për Atleticon

Pasi talli Griezmannin me festimin e golit, Ramos pëlqen një postim tallës në Instagram për Atleticon

Ilaçi “Kali i Trojës” po lufton tumoret nga brenda

Ilaçi “Kali i Trojës” po lufton tumoret nga brenda

Sancho shkruan historinë në Bundesliga

Sancho shkruan historinë në Bundesliga

Prishtina 01 arrin në finale të Kupës së Kosovës në futsall vetëm gjashtë muaj pas themelimit, takohet me Liburnin

Prishtina 01 arrin në finale të Kupës së Kosovës në futsall vetëm gjashtë muaj pas themelimit, takohet me Liburnin

Kosovari që kërkon suksesin e tij në NASA

Kosovari që kërkon suksesin e tij në NASA

Momenti kur një tifoz i Atleticos godet fuqishëm nga prapa një tifoz të Realit pas ndeshjes

Momenti kur një tifoz i Atleticos godet fuqishëm nga prapa një tifoz të Realit pas ndeshjes

Simeone: Ne e humbëm lojën, jo VAR-i

Simeone: Ne e humbëm lojën, jo VAR-i

Autoritetet Gjermane shpallin të jashtëligjshëm modelin e biznesit të Facebook

Autoritetet Gjermane shpallin të jashtëligjshëm modelin e biznesit të Facebook

Këto lloje të ndjenjave mund të shkaktojnë sëmundje serioze!

Këto lloje të ndjenjave mund të shkaktojnë sëmundje serioze!