Ambasadorja finlandeze me porosi të qartë liderëve kosovarë: Luftojeni koronavirusin, jo njëri-tjetrin

24.03.2020 10:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ambasadorja finlandeze me porosi të qartë liderëve kosovarë: Luftojeni koronavirusin, jo njëri-tjetrin

Të gjitha vendet e botës janë duke luftuar kundër pandemisë së coronavirusit, e cila deri më tash u ka marrë jetën mijëra personave.

Me të njëjtën gjë është duke u përballur Kosova, ku po kërkohet unitet nga akterët politik në këtë periudhë, duke pasur parasysh se tashmë koalicioni qeverisës është përçarë madje pritet edhe rrëzimi i qeverisë përmes mocionit që ka iniciuar LDK.

Ambasadorja e Finlandës në Kosovë, Pia Stjernvall ka kërkuar unitet nga politikanët për të luftuar coronavirusin e jo njëri-tjetrin.

“Nuk ka më luftë kundër njëri-tjetrit por kundër virusit COVID-19. Ne kemi nevojë për një botë të bashkuar , Finlandë të bashkuar dhe Kosovë të bashkuar. Faleminderit Kombeve të Bashkuara për një thirrje kaq të mirë”, ka shkruar ambasadorja finlandeze në Tëitter.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ambasadorja finlandeze me porosi të qartë liderëve kosovarë: Luftojeni koronavirusin, jo njëri-tjetrin

Ambasadorja finlandeze me porosi të qartë liderëve kosovarë: Luftojeni koronavirusin, jo njëri-tjetrin

Gjenerali i FSK-së për vendimin e Qeverisë: Ne respektojmë çdo vendim

Gjenerali i FSK-së për vendimin e Qeverisë: Ne respektojmë çdo vendim

A është kjo pika e vendimit të Qeverisë që e ndalon seancën për rrëzimin e Qeverisë, në sallë të Kuvendit e madje edhe në shesh

A është kjo pika e vendimit të Qeverisë që e ndalon seancën për rrëzimin e Qeverisë, në sallë të Kuvendit e madje edhe në shesh

Haziri: Masat e qeverisë duhet të respektohen, pikëpyetje për vendimin t’i sqarojë Kushtetuesja

Haziri: Masat e qeverisë duhet të respektohen, pikëpyetje për vendimin t’i sqarojë Kushtetuesja

Pallaska: Qeveria po synon ta zhvesh Kuvendin dhe sovranin nga e drejta kushtetuese

Pallaska: Qeveria po synon ta zhvesh Kuvendin dhe sovranin nga e drejta kushtetuese

Thaçi: Nuk bëra thirrje të dilni në parqe, rrini në shtëpi dhe kujdes

Thaçi: Nuk bëra thirrje të dilni në parqe, rrini në shtëpi dhe kujdes

Mustafa: Vendimi për kufizim të lëvizjes është dashur të kalojë nëpër Kuvend

Mustafa: Vendimi për kufizim të lëvizjes është dashur të kalojë nëpër Kuvend

Ahmeti fton qytetarët e Prishtinës të respektojnë vendimin e Qeverisë

Ahmeti fton qytetarët e Prishtinës të respektojnë vendimin e Qeverisë

Haziri: Lajm i keq për Gjilanin – 11 të prekurit me Coronavirus janë anëtarët e familjes Shaqiri nga Vrapçiqi

Haziri: Lajm i keq për Gjilanin – 11 të prekurit me Coronavirus janë anëtarët e familjes Shaqiri nga Vrapçiqi

Haradinaj për vendimin e qeverisë: Kosova nuk është shtet i diktaturës

Haradinaj për vendimin e qeverisë: Kosova nuk është shtet i diktaturës

PDK: Qeveria Kurti uzurpoi pushtetin dhe shkeli rendin kushtetues duke kufizuar lirinë e lëvizjes

PDK: Qeveria Kurti uzurpoi pushtetin dhe shkeli rendin kushtetues duke kufizuar lirinë e lëvizjes

Edhe 26 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Edhe 26 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Thaçi: Qytetarët dhe policia nuk janë të obliguar që ta zbatojnë vendimin e qeverisë (Video)

Thaçi: Qytetarët dhe policia nuk janë të obliguar që ta zbatojnë vendimin e qeverisë (Video)

Enver Hasani: Qeveria nuk ka të drejtë të kufizojë lëvizjen

Enver Hasani: Qeveria nuk ka të drejtë të kufizojë lëvizjen

Prej nesër pritet të kufizohet lëvizja e lirë e qytetarëve dhe automjeteve

Prej nesër pritet të kufizohet lëvizja e lirë e qytetarëve dhe automjeteve

Nurellari: Përpjekja për të penguar zhvillimin e Mocionit ndaj Qeverisë përbën një sulm ndaj rendit kushtetues të Kosovës

Nurellari: Përpjekja për të penguar zhvillimin e Mocionit ndaj Qeverisë përbën një sulm ndaj rendit kushtetues të Kosovës