Ambasadori amerikan në Beograd tërbon serbët, ua tregon hartën e Kosovës si shtet i pavarur

19.04.2019 15:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ambasadori amerikan në Beograd tërbon serbët, ua tregon hartën e Kosovës si shtet i pavarur

Kyle Scott ka vizituar sot shkollën “Zarko Zrenjanin” ku zgjoi reagime të shumta.

Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott ka vizituar sot shkollën “Zarko Zrenjanin” ku para nxënësve shfaqi një hartë ku Kosova paraqitej si shtet i pavarur, jo pjesë e Serbisë, duke zgjuar reagime të prindërve dhe fëmijëve.

Pasi ata iu drejtuan me fjalët: “Kosova është Serbi”, ambasadori kaloi në faqën tjetër sikur nuk ndodhi asgjë, raportojnë mediat serbe, përcjell lajmi.net.

“Jam shokur kur në një hartë të paraqitur nga ambasadori shihej Serbia pa Kosovën. Fëmijët filluan të brohorisnin Kosova është Serbi dhe ai kaloi në faqen tjetër. Nuk kam mundur të besoj se kjo ndodh në mes të Serbisë, në një shkollë. Turp”, ka thënë Nevojsa Mediq, babai i një prej nxënësve që përcolli vizitën e ambasadorit amerikan.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kriza e pandemisë rrit rrezikun për korrupsion dhe keqpërdorime në Maqedoninë e V.

Kriza e pandemisë rrit rrezikun për korrupsion dhe keqpërdorime në Maqedoninë e V.

Bizneset që nuk kanë aplikuar do të gjobiten/ Tatimet publikojnë përfituesit për pagën e luftës Covid-19

Bizneset që nuk kanë aplikuar do të gjobiten/ Tatimet publikojnë përfituesit për pagën e luftës Covid-19

Ahmeti thotë se rastet e reja ishin të pritshme, situata është e menaxhueshme

Ahmeti thotë se rastet e reja ishin të pritshme, situata është e menaxhueshme

29 raste të reja me koronavirus – vetëm një i shëruar

29 raste të reja me koronavirus – vetëm një i shëruar

Mustafa edhe një mesazh për Vjosa Osmanin pas takimit me Forumin e Gruas së LDK’së

Mustafa edhe një mesazh për Vjosa Osmanin pas takimit me Forumin e Gruas së LDK’së

Rama: Do të jem në qeveri deri më 2029

Rama: Do të jem në qeveri deri më 2029

Zemaj takon Ekipin e Kosovës të Kombeve të Bashkuara, vlerëson kontributin për pandeminë

Zemaj takon Ekipin e Kosovës të Kombeve të Bashkuara, vlerëson kontributin për pandeminë

​Kurti: Politikanët e sotëm janë të prapambetur në krahasim me ata të Lidhjes së Prizrenit

​Kurti: Politikanët e sotëm janë të prapambetur në krahasim me ata të Lidhjes së Prizrenit

Thaçi kujton 142-vjetorin e themelimit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Thaçi kujton 142-vjetorin e themelimit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Hoti: Kompetencat e mia kushtetuese për të udhëhequr dialogun nuk mund t’ia jap dikujt tjetër

Hoti: Kompetencat e mia kushtetuese për të udhëhequr dialogun nuk mund t’ia jap dikujt tjetër

Këta janë emrat që do t’i zëvendësojnë deputetët që kaluan në Qeveri

Këta janë emrat që do t’i zëvendësojnë deputetët që kaluan në Qeveri

RrGK: Të ndalen sulmet ndaj Vjosa Osmanit

RrGK: Të ndalen sulmet ndaj Vjosa Osmanit

Vuçiq: Perëndimi i përçarë për shkak të Kosovës, garë kush do ta udhëheq lojën

Vuçiq: Perëndimi i përçarë për shkak të Kosovës, garë kush do ta udhëheq lojën

​Anulohet të gjitha fluturimet e parapara në Aeroportin e Prishtinës

​Anulohet të gjitha fluturimet e parapara në Aeroportin e Prishtinës

Shtatë të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Maqedoni të Veriut

Shtatë të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Maqedoni të Veriut

Një punëtor rrëzohet nga ndërtesa në Prishtinë

Një punëtor rrëzohet nga ndërtesa në Prishtinë