Allegri: Për ta fituar Ligën e Kampionëve, nevojitet fat

14.06.2018 07:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Allegri: Për ta fituar Ligën e Kampionëve, nevojitet fat

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, e ka bërë të qartë se për ta fituar Ligën e Kampionëve nevojitet shumë fat.

Bianconerët kanë qenë dy herë në finale të garës më të madhe për klube nën drejtimin e trajnerit aktual, në vitin 2015 dhe 2017, ndërsa në dyja rastet kanë humbur, nga Barcelona dhe Real Madridi, respektivisht.

(Foto: Getty Images)

“Në 11 vitet e fundit, Reali e ka fituar katër herë, Barca e ka fituar katër herë dhe pastaj nga një herë e kanë fituar Interi, Bayern Munichu dhe Chelsea”.

“Në këto 11 vite të fundit, (Cristiano) Ronaldo ka qenë gjashtë herë golashënuesi më i mirë, (Lionel) Messi pesë herë, ndërsa Topi i Artë është ndarë ndërmjet tyre”.

“Arritja në finale dhe prishja e këtyre statistikave, është e vështirë. Juventusi është përpjekur, në këto katër vitet e fundit jemi klubi i vetëm qe e kemi eliminuar Real Madridin, në tre vitet tjera, ka luajtur në finale dhe ka qenë e pamundur (të ndalet)”.

(Foto: Getty Images)

“Një herë luajtëm ndaj Realit në finale dhe humbëm, herën tjetër luajtëm ndaj Barcelonës dhe humbëm. Ishte vështirë të fitonim, ndërsa për t’i fituar finalet ke nevojë për fat”.

“Ndoshta vitin e ardhshëm do të jetë momenti i duhur”, ka deklaruar Allegri në një intervistë për Sky. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kukësi pëson humbje të thellë në Gjeorgji nga Torpedo

Kukësi pëson humbje të thellë në Gjeorgji nga Torpedo

Robben flet për rëndësinë e Boatengut te Bayerni

Robben flet për rëndësinë e Boatengut te Bayerni

Do të doja të isha përkrah tij – Courtois shpreson që të bashkohet me Hazardin te Reali

Do të doja të isha përkrah tij – Courtois shpreson që të bashkohet me Hazardin te Reali

Zyrtare: Atletico konfirmon transferimin e Kalinic

Zyrtare: Atletico konfirmon transferimin e Kalinic

UEFA zbulon nominimet për portierin, mbrojtësin, mesfushorin dhe sulmuesin e sezonit 2017/18 në Ligën e Kampionëve

UEFA zbulon nominimet për portierin, mbrojtësin, mesfushorin dhe sulmuesin e sezonit 2017/18 në Ligën e Kampionëve

PSG kthehet pas Donnarummas, në lojë edhe emrat e Rabiot, Draxler dhe Di Maria

PSG kthehet pas Donnarummas, në lojë edhe emrat e Rabiot, Draxler dhe Di Maria

Superkupa: Drita-Prishtina, gjilanasit do të jenë vendas në Stadiumin ‘Fadil Vokrri’, biletat nën menaxhimin e FFK-së

Superkupa: Drita-Prishtina, gjilanasit do të jenë vendas në Stadiumin ‘Fadil Vokrri’, biletat nën menaxhimin e FFK-së

PSG dhe Monaco e duan Rakiticin

PSG dhe Monaco e duan Rakiticin

Interi arrin marrëveshje me UEFA-n, asnjë lojtarë i madh nuk mbetet jashtë listës së Ligës së Kampionëve

Interi arrin marrëveshje me UEFA-n, asnjë lojtarë i madh nuk mbetet jashtë listës së Ligës së Kampionëve

Viti i çmendurive për portierët; S’ndodhte prej thuajse 2 dekadash

Viti i çmendurive për portierët; S’ndodhte prej thuajse 2 dekadash

Stadiumi Nacional në Drenas do të jetë më i bukuri në Kosovë dhe Regjion

Stadiumi Nacional në Drenas do të jetë më i bukuri në Kosovë dhe Regjion

MTI-ja urdhëron largimin e lodrës “SLIME” nga tregu i Kosovës

MTI-ja urdhëron largimin e lodrës “SLIME” nga tregu i Kosovës

Një “bombë” si Demi! (FOTO)

Një “bombë” si Demi! (FOTO)

Trajtimi i keq i Behramit, thirrje për të rinjtë në Zvicër të luajnë për Kosovën

Trajtimi i keq i Behramit, thirrje për të rinjtë në Zvicër të luajnë për Kosovën

Dua në Kosovë, pjesë e festivalit të organizuar nga Dukagjin Lipa

Dua në Kosovë, pjesë e festivalit të organizuar nga Dukagjin Lipa

Asensio e Bale shkëlqejnë në fitoren e Realit ndaj Romës (VIDEO)

Asensio e Bale shkëlqejnë në fitoren e Realit ndaj Romës (VIDEO)