Ali Ahmeti: Rexhep Mala e Nuhi Berisha janë pinjollët e themelimit të UÇK’së (Video)

14.06.2018 00:20
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ali Ahmeti: Rexhep Mala e Nuhi Berisha janë pinjollët e themelimit të UÇK’së (Video)

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka dhënë një intervistë ekskluzive në emisionin “Pressing”, me Leonard Kerqukin, në televizionin T7.

Ahmeti ka zbuluar emrat e personave që themeluan Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës.

Rexhep Mala e Nuhi Berisha janë pinjollët e themelimit të UÇK’së, ka thënë ai në T7.

Ahmeti ka thënë se merita kanë edhe Afrim Zhitia, Fadil Vata e të tjerë.

Ahmeti po ashtu ka treguar se komunikata e parë e UÇK’së është lëshuar nga Shkupi, në vitin 1993.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Aleksandër Lumezi kërkon hetime pas vrasjes në Brekovc

Aleksandër Lumezi kërkon hetime pas vrasjes në Brekovc

Britania kundërshton ndryshimin e kufijëve

Britania kundërshton ndryshimin e kufijëve

Ismaili: Masa disiplinore për rreth 200 mjekë, infermierë dhe staf të administratës në QKUK

Ismaili: Masa disiplinore për rreth 200 mjekë, infermierë dhe staf të administratës në QKUK

Agjencia për Barazi Gjinore reagon për vrasjet në Gjakovë

Agjencia për Barazi Gjinore reagon për vrasjet në Gjakovë

Vrasja e dyfishtë në Gjakovë, IPK-ja nis hetimet ndaj policëve që u morën me kërcënimin

Vrasja e dyfishtë në Gjakovë, IPK-ja nis hetimet ndaj policëve që u morën me kërcënimin

Presidenti Thaçi emëron gjyqtarët e rinj të Gjykatës Kushtetuese

Presidenti Thaçi emëron gjyqtarët e rinj të Gjykatës Kushtetuese

Gjilan: Arrestohet e dyshuara për rrahjen e një mashkulli

Gjilan: Arrestohet e dyshuara për rrahjen e një mashkulli

Veseli: Kosova është një dhe nuk do të ndahet

Veseli: Kosova është një dhe nuk do të ndahet

4 milionë euro për rrugët që të çojnë në Prevallë dhe Brezovicë

4 milionë euro për rrugët që të çojnë në Prevallë dhe Brezovicë

Kryetari i Komunës së Bujanovcit: Çdo zgjidhje për Luginën e Preshevës sjell tragjedi

Kryetari i Komunës së Bujanovcit: Çdo zgjidhje për Luginën e Preshevës sjell tragjedi

Gjysmë milioni euro paga për këshilltarët e kryeministrit

Gjysmë milioni euro paga për këshilltarët e kryeministrit

Të shtrirë në tokën e mbuluar në gjak, dalin pamjet e aksidentit tragjik në Kamëz (Foto)

Të shtrirë në tokën e mbuluar në gjak, dalin pamjet e aksidentit tragjik në Kamëz (Foto)

Thaçi po e ndjek Vuçiqin me referendum

Thaçi po e ndjek Vuçiqin me referendum

Detaje nga krimi i paralajmëruar në Brekoc të Gjakovës i pandaluar nga Policia (Video)

Detaje nga krimi i paralajmëruar në Brekoc të Gjakovës i pandaluar nga Policia (Video)

Thaçi nuk përgjigjet për kompromisin me Serbinë, por sulmon Grupin KOHA

Thaçi nuk përgjigjet për kompromisin me Serbinë, por sulmon Grupin KOHA

Pjetër Nrecaj flet para policisë për vrasjen e bashkëshortes dhe vajzës

Pjetër Nrecaj flet para policisë për vrasjen e bashkëshortes dhe vajzës