“Aleksandar Vuçiqi akuzohet publikisht për vrasjen e Oliver Ivanoviqit”

16.10.2020 22:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
“Aleksandar Vuçiqi akuzohet publikisht për vrasjen e Oliver Ivanoviqit”

Politologu dhe veprimtari i çështjes kombëtare, Bardhyl Mahmuti ka shpërndarë një pjesë të deklaratës së ish-liderit të qytetarëve të lirë të Serbisë, Srgej Trifunoviq i cili ka akuzuar presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq për vrasjen e liderit të serbëve në Kosovë, Oliver Ivanoviq.

Me ç’rast në Mahmuti thotë se fshehja e gjurmëve të krimit dhe drejtimi i gishtit ndaj shqiptarëve mbetet politika konstante e institucioneve të Serbisë.

Postimi i plotë i Mahmutit:

Aleksandar Vuçiqi akuzohet publikisht për vrasjen e Oliver Ivanoviqit

Në një intervistë ekskluzive për portalin ”Nova.rs”, ish lideri i ”Lëvizjes së qytetarëve të lirë” të Serbisë. Sergej Trifunoviq, akuzoi publikisht presidentin serb për vrasjen e liderit të serbeve në Kosovë, Oliver Ivanoviqin, dhe deklaroi:

“Nuk kam asnjë dyshim rreth pjesëmarrjes së Aleksandar Vuçiqit në vrasjen e Oliver Ivanoviqit. Së paku ai ka qenë në dijeni të plotë se kjo vrasje do të ndodhë, i ka mbyllur sytë apo ua ka bërë me sy, ua ka dhënë përkrahjen dhe ndoshta personalisht ka urdhëruar vrasjen e tij”.

Fshehja e gjurmëve të krimit dhe drejtimi i gishtit ndaj shqiptarëve mbetet politika konstante e institucioneve të Serbisë!

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


“Aleksandar Vuçiqi akuzohet publikisht për vrasjen e Oliver Ivanoviqit”

“Aleksandar Vuçiqi akuzohet publikisht për vrasjen e Oliver Ivanoviqit”

Hoti: I tronditur me humbjen e dy djemve të familjes Arifaj

Hoti: I tronditur me humbjen e dy djemve të familjes Arifaj

Arben Gashi: Kurti ndërhyri në punët e Amerikës

Arben Gashi: Kurti ndërhyri në punët e Amerikës

Dy seanca, përmbledhje nga diskutimet dhe vendimet e Kuvendit

Dy seanca, përmbledhje nga diskutimet dhe vendimet e Kuvendit

Deputeti i PDK për shkarkimet e Hotit: LDK nuk po përmbahet nga veprimet komuniste

Deputeti i PDK për shkarkimet e Hotit: LDK nuk po përmbahet nga veprimet komuniste

Zgjidhen anëtarët e rinj të Komisionit të Pavarur të Mediave

Zgjidhen anëtarët e rinj të Komisionit të Pavarur të Mediave

Hoti shkarkon edhe drejtorin e ATK-së dhe të Doganës

Hoti shkarkon edhe drejtorin e ATK-së dhe të Doganës

PDK: Shkarkimi i Qalajt është hakmarrje e LDK-së për Haki Rugovën

PDK: Shkarkimi i Qalajt është hakmarrje e LDK-së për Haki Rugovën

Kurti mbështet publikisht Joe Bidenin për President të ShBA-së

Kurti mbështet publikisht Joe Bidenin për President të ShBA-së

Rreth 23 për qind e personave të hospitalizuar me COVID-19, e humbin betejën

Rreth 23 për qind e personave të hospitalizuar me COVID-19, e humbin betejën

Osmani: Të gjitha marrëveshjet ndërkombëtare të referohen vetëm me Republika e Kosovës

Osmani: Të gjitha marrëveshjet ndërkombëtare të referohen vetëm me Republika e Kosovës

“Haki Rugova e shkarkoi drejtorin e policisë”

“Haki Rugova e shkarkoi drejtorin e policisë”

KEK-u ndihmon të rinjtë e dy komunave me trajnime profesionale falas

KEK-u ndihmon të rinjtë e dy komunave me trajnime profesionale falas

Shkarkohet Rashit Qalaj

Shkarkohet Rashit Qalaj

Dy të vdekur dhe 104 raste të reja me COVID-19

Dy të vdekur dhe 104 raste të reja me COVID-19

Policia në aksion kundër bixhozit, arreston disa persona

Policia në aksion kundër bixhozit, arreston disa persona